У Каннах покажуть польсько-український фільм «Як це було»

24.05.2023

У межах конкурсу короткометражного кіно на Каннському фестивалі відбудеться світова прем’єра польсько-українського фільму «Як це було».

Про це повідомляє Держкіно.

Зазначається, що 26 травня відбудеться прем’єра фільму «Як це було» / «As it was» української режисерки Анастасії Солоневич і польського режисера Дам’яна Коцура, в офіційному конкурсі короткого метра Каннського кінофестивалю.

Читайте також: На Каннському кінофестивалі показали фільм про життя жінок в Афганістані

За сюжетом, Лера майже рік живе в Берліні після початку війни в Україні. Лера не почувається добре в Берліні й ухвалює імпульсивне рішення поїхати до Києва вперше за весь час війни. Дорогою до Києва вона дізнається, що її родина не в українській столиці та приїде лише наступного дня. Тому героїня зустрічає свого друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни. Вранці Лера зустрічає свою маму і сестру, і нарешті відчуває себе вдома. Але все ще сумнівається, чи залишиться вона у Києві, чи поїде назад у Берлін.

Читайте також: Союз кінотеатрів України закликав світові кінокомпанії не співпрацювати з росією: деталі

Додамо, що зйомки стрічки проходили у Києві та Берліні в січні 2023 року. Фільм створено та профінансовано продакшном «Exa studio». Виробництво: Україна.

Читайте також: Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» показали у Португалії: які касові збори

Ролі у фільмі виконали Валерія Березовська, Кирило Земляний. Автори сценарію та режисери — Анастасія Солоневич та Дам’ян Коцур. Продюсер фільму — Піотр Стечек.