Стало відомо, коли українці зможуть отримати компенсацію за зруйноване житло

Компенсації за зруйноване житло
16.03.2023

Усі подані інформаційні повідомлення про зруйноване та пошкоджене житло автоматично стануть заявами на компенсацію після того, як запрацює ухвалений законопроєкт №7198.

Про це повідомила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.

Заяву про зруйноване та пошкоджене житло можна подати через застосунок «Дія» та центри адмінпослуг. Також можна звернутися до нотаріуса.

Читайте також: Чи готові споживачі за кордоном купувати українські товари — дослідження

«Комісія має прийняти документи від особи, перевірити право власності. Якщо документів немає, комісія має право згідно із законом звертатися до інших органів влади… Коли є правоустановчі документи, є вартість компенсації, комісія організує технічне обстеження для підтвердження, що будинок повністю зруйнований та не підлягає відновленню, чи можна робити поточний ремонт», — розповіла Шуляк.

Також вона додала, що на ці процедури комісія має визначений час: 30 днів від часу надходження заяви на компенсацію до моменту, коли виписують сертифікат. Тому в областях, де найбільше пошкоджень житла, на комісії буде найбільше навантаження.

Читайте також: росія не хоче віддавати з полону поранених і жінок: подробиці

Також Шуляк нагадала, що подавати заяву можна не лише через «Дію» та ЦНАП.

Читайте також: Переселенцям можуть скасувати статус ВПО: що сталося?

«Є можливість допомогти зібрати такі заяви на компенсацію людям і через нотаріусів. Будуть залучатися до цього процесу і Центри соціального захисту. Комісія буде тут більше організаційним штабом», — сказала очільниця «Слуги народу».