У Києві Uklon запустив таксі для людей з інвалідністю: подробиці

06.04.2023

Український онлайн-сервіс виклику авто Uklon за підтримки Mastercard та MacPaw запустив клас «Інклюзивний». Відтепер пасажири, які користуються колісним кріслом, можуть безперешкодно пересуватися на спеціально оснащених авто. Новий клас авто доступний у Києві та передмісті в радіусі 20 км, а надалі планується розширення географії.

Авто класу «Інклюзивний» оснащені гідравлічним або механічним підіймачем, рампою, спеціальними пасками безпеки та кріпленнями для фіксації колісного крісла. Щоб замовити адаптовану автівку, у застосунку Uklon необхідно ввести потрібний маршрут та вибрати відповідний клас. Усі поїздки виконують професійні драйвери, які пройшли тренінг від Доступно.UA зі спілкування та взаємодії із людьми з порушеннями опорно-рухового апарату. Якщо пасажир з інвалідністю пересувається без супроводу, водій автомобіля цього спеціального класу допоможе перенести багаж або особисті речі.

Читайте також: Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

«Для Uklon запуск інклюзивного класу — це важливий крок у створенні рівних можливостей для всіх українців. Віримо, що цей проєкт покращить якість життя людей, які користуються кріслом колісним. Станом на 2021 рік в Україні налічувалося більш ніж 2 мільйони людей з інвалідністю, і, на жаль, в умовах повномасштабної війни їхня кількість буде тільки збільшуватися. Ми переконані, що люди з інвалідністю не повинні відчувати соціальну відчуженість і мати проблеми з пересуванням у місті. Тож дякуючи нашим партнерам, які швидко підтримали та приєдналися до ініціативи, ми вже можемо представити у Києві декілька адаптованих авто для людей з інвалідністю, які пересуваються за допомогою колісного крісла. Надалі будемо продовжувати працювати над розширенням географії проєкту», — зазначає співзасновник і операційний директор компанії Uklon Сергій Смусь.

Проєкт реалізують за підтримки компанії Mastercard, яка є учасником спільноти «Бізнес без бар’єрів», та MacPaw: компанії-партнери виділили кошти на закупівлю перших спеціалізованих авто. Також проєкт підтримав Український ветеранський фонд Мінветеранів, партнер компанії серед ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Спільнота «Бізнес без бар’єрів» обʼєднана навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської й наразі налічує 22 компанії. Uklon приєднався до неї у березні 2023 року. 

Фото: Uklon

Читайте також: В Україні розробляють новий соціальний проєкт «Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність»

«Ветерани, військові, які користуються колісним кріслом, не мають вирішувати квест, як їм дістатися до лікаря. Не повинні опинитися у соціальній ізоляції. Вони мають право на гідне ставлення та комфорт, без дискримінації. Військові віддають життя й здоров’я, захищаючи країну. Ми зобов’язані забезпечити для них якомога більше зручностей», — каже Руслана Величко-Трифонюк, перша заступниця виконавчої директорки Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Наразі проєкт працює у beta-версії, після чого компанія планує масштабування як за регіонами, так і за аудиторією. Мета — надати можливість для вільного пересування людям з проблемами опорно-рухового апарату чи з іншими порушеннями. 

Фото: Uklon

Читайте також: Проєкт «Неопалимі»: в Україні безоплатно лікуватимуть людей, які отримали шрами від війни

«Ми у MacPaw бачимо Україну об’єднаною країною, в якій кожен має відчуття безпеки, приналежності та визнання, а також справедливі можливості для самореалізації. Саме тому ми підтримуємо інклюзію через впровадження інноваційних продуктів та підтримку соціальних ініціатив. Вже не перший рік MacPaw співпрацює з ініціативою Доступно.UA, яка аналізує міські простори та сприяє їх удоступненню для маломобільних груп населення. Простір MacPaw Space, в якому відбувся тренінг для професійних драйверів, також є інклюзивним. Україна — це країна з людьми, які надихають. Це країна, за яку варто боротися, у якій варто жити, попри усі труднощі, через які нам доводиться проходити. Тому ми маємо честь долучатися до таких проєктів, які сприяють побудові інклюзивного суспільства», — наголошує Олександр Косован, засновник і CEO MacPaw.

Читайте також: Українці, які виїхали за кордон, можуть оформити довідку про інвалідність заочно

Вартість поїздки автомобілем інклюзивного класу буде на 30% меншою від стандартного тарифу. Увесь дохід від поїздок цим класом спрямують на покриття операційних витрат: заробітні плати водіям, закупівлю пального тощо.

Нагадаємо, Uklon від першого дня війни спрямував ресурси для допомоги захисникам і захисницям на передовій та запустив клас авто #UklonВолонтер, який допомагає з перевезенням продуктів, пального, одягу, лікувального корму для власників тварин, що проживають у прифронтових регіонах. 

Читайте також: В Україні запровадять додаткові виплати в разі інвалідності чи смерті через війну

«Без бар’єрів» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців. Навколо ініціативи згуртувались великі українські та міжнародні компанії, що поділяють цінності безбар’єрності, створивши спільноту «Бізнес без бар’єрів». Учасники спільноти впроваджують зміни та сприяють їм, щоб усувати бар’єри у доступі до роботи, сервісів, послуг для усіх без винятку, зокрема й людей з інвалідністю, літніх людей, батьків із маленькими дітьми, молоді тощо.

«Безбар’єрність — це вкрай важлива ознака відкритого цивілізованого суспільства, коли рівні права та можливості забезпечуються для кожного. Ми у Mastercard щодня працюємо над побудовою інклюзивного світу, де кожен має можливості для розвитку і зростання — від впровадження інноваційних платіжних рішень і допомоги бізнесу до різноманітних соціальних ініціатив, зокрема щодо створення інклюзивного простору. Ми раді долучитися до запуску інклюзивного класу авто спільно з партнерами, відповідаючи на нагальні потреби людей з інвалідністю. Я впевнена, що кожен українець заслуговує на найкращі технологічні та зручні рішення, і ця ініціатива — ще один крок на шляху до об’єднаного та безбар’єрного суспільства», — наголошує Інга Андреєва, генеральна директорка Mastercard в Україні та Молдові.