У київських школах встановлять відеонагляд: подробиці

У Києві на прилеглих до шкіл територіях встановлять відеонагляд. Мета — контролювати усі процеси, що відбуваються у навчальних закладах, та забезпечити безпеку дітей.

Про це повідомив директор КО «Муніципальна охорона» Сергій Чернишев у ефірі телемарафону.

Читайте також: Рада схвалила реформу дошкільної освіти: що зміниться

За словами посадовця, відеонагляд буде встановлено для контролю за прилеглою територією довкола шкіл. У разі потреби такі системи облаштують і всередині кожного навчального закладу.

Читайте також: У додатку «Дія» з’являться документи про освіту та можливість перейти в іншу школу онлайн

«У кожному навчальному закладі Києва наразі встановлена кнопка тривожного реагування. У разі спрацювання цієї кнопки туди виїжджають наші групи швидкого реагування і розбираються у ситуації в разі потреби. І у залежності від ситуації, якщо, наприклад, виявлено адміністративне або кримінальне правопорушення, викликають наряд. У випадку якоїсь ситуації у навчальному закладі ми матимемо змогу ще на шляху туди вже бачити картинку. Наш охоронець, який знаходиться там, в ідеалі теж буде бачити картинку, контролювати периметр і усередині школи ті процеси, які відбуваються», — розповів Чернишев.

Він запевнив, що гроші з батьків на це збирати не будуть – щодо цього буде виділено фінансування з бюджету Києва. Терміни реалізації проєкту — поки не визначені.

Читайте також: НМТ-2023: українські абітурієнти можуть скласти тест у більш ніж 20 країнах

«В ідеалі дуже б хотілося у цьому році, або, як мінімум, хоча б запустити цьогоріч кілька цих навчальних закладів у режимі пілотного проєкту, щоб можна було відпрацювати алгоритми і отримати якийсь досвід», — заявив Чернишев.