У Львові створили віртуальний тур Маріупольським драмтеатром: фото

16.03.2023

У Львові студія «Skeiron» створила 3D-тур Маріупольським драматичним театром. У межах проєкту «#SaveMariupolHeritage» планують «відновити» усі пошкоджені пам’ятки міста.

Про це повідомляється на сайті Skeiron.

Зазначається, що після звільнення Маріуполя 3D-моделі будівель зможуть використовувати реставратори під час відбудови.

Читайте також: Український прорив 2: ЗСУ отримають інфраструктуру, що забезпечує гендерну повагу до військовослужбовиць в рамках мандату ООН «Жінки, мир та безпека»

«Ми запускаємо проєкт #SaveMariupolHeritage, щоб заархівувати архітектурну спадщину українського Маріуполя! Маріуполь – багатостраждальне тимчасово окуповане місто, яке стало символом незламності українських воїнів та громадян, а також свідченням російського тероризму. Ми точно знаємо, що Маріуполь знову стане вільним та українським», – йдеться у повідомленні.

Фото: Skeiron

Читайте також: Перетин кордону: нові правила виїзду за кордон для митців

3D-тур Маріупольським драматичним театром було створено у співпраці з Center for Spatial Technologies з використанням передової технології фотограмметрії. Спеціалісти зробили зображення екстер’єру та інтер’єру театру, а потім перетворили їх на 3D-модель із картою глибини.

Фото: Skeiron

«Наша мета – зробити об’єкти культурної спадщини доступнішими для людей у всьому світі! Цим проєктом ми хочемо привернути увагу світу до міста й продовжити архівувати інші важливі архітектурні та історичні пам’ятки Маріуполя», – додають розробники.

Читайте також: росія не хоче віддавати з полону поранених і жінок: подробиці

Нагадаємо, що 16 березня 2022 року загарбники цілеспрямовано скинули авіабомби на драматичний театр у Маріуполі, попри величезний напис «ДІТИ». За попередніми даними, загинули близько 600 людей.