У Раді зареєстрували новий законопроєкт щодо 8 березня: подробиці

8 березня
02.03.2023

У Верховній Раді зареєстрували новий проєкт закону щодо святкових днів в Україні. Нардепи пропонують зробити вихідним 8 травня і перейменувати свято 8 березня.

Про це повідомляє Офіційний вебпортал парламенту України.

Народні депутати пропонують на законодавчому рівні переформатувати 8 березня. Вони пропонують перейменувати радянське 8 березня — «свято весни та краси», а у назві акцентувати увагу на тому, що цей день відзначає рух за рівні права та можливості жінок, та визначити його як «Міжнародний день захисту прав жінок».

Читайте також: Даша Кацуріна відкрила шоурум для жінок у Варшаві

Також депутати пропонують визначити вихідним днем 8 травня — «День пам’яті та примирення», замість святкування 9 травня — «Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги)».

Читайте також: Продавала українок в сексуальне рабство: на Київщині затримали організаторку та її спільників

Зазначимо, що раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують «позбутись спадщини колоніального минулого» і скасувати свята, що відзначають 8 березня, 1 травня та 9 травня, а натомість впровадити День української жінки (25 лютого), Шевченків день (9 березня) та День матері (друга неділя травня).

Читайте також: Кіт Степан одягнув худі українського бренду, щоб привернути увагу до бездомних котиків в Україні

Суспільство почало критикувати законопроєкт, зокрема через запровадження Дня української жінки (25 лютого) та скасування вихідного у Міжнародний жіночий день, який з радянських часів відзначається 8 березня.

Читайте також: «Бути жінкою в Україні — це…»: меми до 8 березня

Після критики суспільства, у застосунку «Дія» було розміщено опитування щодо того, чи залишати 8 березня вихідним днем.

Новини партнерів