У росії утримують українку, яка відмовилася від паспорта рф

12.04.2023

У терористичній росії понад 4 місяці утримують кримську татарку Леніє Умерову, яка намагалась потрапити з Києва до окупованого Криму, щоб провідати важкохворого батька. Тепер 25-річну дівчину тримають в ізоляторі через відсутність російського паспорта.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Російські силовики затримали дівчину під час перетину грузинсько-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони. До 16 березня Умерова перебувала у Центрі тимчасового утримання іноземців біля Владикавказу. Приміський райсуд визнав дівчину винною в «порушенні режиму державного кордону» та оштрафував її на 2 тисячі рублів.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович не отримала обіцяне лікування: подробиці

«Понад 4 місяці росія утримує в заручниках громадянку України, мою сестру Умерову Леніє. Вона перебуває за ґратами з кінця 2022 року. Окупанти закидають їй надумані обвинувачення у непокорі правоохоронцям. Наразі Леніє утримують в ізоляторі тимчасового тримання міста Владикавказ. Єдиний «злочин», який вона вчинила, — не отримала російський паспорт, будучи уродженкою АР Крим», — повідомив Азіз Умеров.

Читайте також: росія незаконно вивезла та утримує 4396 дітей-сиріт з України

За словами брата дівчини, у ніч проти 16 березня дівчину випустили з Центру утримання, але біля воріт на неї чекала автівка з чотирма чоловіками. За даними правозахисників, Леніє схопили, одягли на голову пакет і вивезли до незнайомого району Владикавказу. Майже одразу її затримав патруль поліції. Коли дівчина запитала про причини затримання, на неї склали протокол про непокору поліцейським. А Ленінський райсуд призначив їй 15 діб арешту.

Читайте також: Усиновлення викрадених дітей з України: якою буде відповідальність для росіян

Як зазначають у КПГ, поки Умерова була в ізоляторі, на неї знову склали адмінпротокол: нібито дівчина відмовилася віддати свій телефон поліцейським. Тож 27 березня той самий суд призначив їй ще 15 діб арешту. Дівчину перевезли до ізолятора в місті Беслан. На цьому адмінпротоколи не завершилися. І 9 квітня їй знову закинули непокору поліції. Тож 11 квітня Советський суд Владикавказу дав Леніє ще 15 діб арешту.

Читайте також: Співробітника фонду «Повернись живим» звинувачують в аб’юзі: подробиці

«Дівчину просто утримують під виглядом цих адміністративних арештів. Це грубі порушення, які очевидно мають характер політично вмотивованого переслідування та фальсифікації адміністративних справ. Побоююся, що за допомогою цих адміністративних арештів дівчину за фактом тримають у неволі з метою фабрикації кримінальної справи», — сказала очільниця КПГ Ольга Скрипник.