У школах стартує DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу

Ніхто не залишиться сам-на-сам з проблемою насильства

24.09.2019

Українським школам пропонують поговорити про булінг за допомогою документального кіно. У жовтні в межах Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу стартує пілотний проєкт Міжнародного фестивалю доку-ментального кіно про права людини Docudays UA — DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу.

“Ми хочемо, щоб кожна дитина незалежно від середовища, у якому во-на перебуває, – цифровому чи в школі, почувалася захищеною”, — кажуть творці проєкту. Тож DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу — це можливість поговорити зі школярами про складне за допомогою реальних історій з життя.

На підтримку Кампанії проти кібербулінгу Docudays UA запустився сайт — bullyingstop.org.ua. На порталі вже відкрита реєстрація для шкіл на DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу.
“Спеціально для освітніх закладів, разом з Міністерством освіти і науки, правозахисниками та психологами, ми розробили програму DOCU/ТИЖНЯ проти булінгу”, — каже координаторка проєкту Олена Шульга. Школи, які долучаться до DOCU/ТИЖНЯ, зможуть показати учням документальні стрічки «Булер» американського режисера Лі Гірша та «Джованні та балет на воді» голландської режисерки Астрід Буссінк. А вчителі отримають методичні рекомендації для проведення уроків та обговорень у класі.

Організатори впевнені, що проведення шкільного DOCU/ТИЖНЯ допоможе усім учасникам освітнього процесу, включаючи батьків, глибше зануритись у проблему булінгу задля пошуку її вирішення.

Реєстрація на DOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгу триває до 27 вересня. Участь у проєкті безкоштовна, але відбір шкіл-учасниць відбуватиметь-ся на конкурсній основі.

Також на підтримку проєкту організатори відзняли ролик, у якому знявся Ігор Хворостяний — Амбасадор Кампанії проти кібербулінгу, радник із питань мови проєкту «Навчаємось разом», автор он-лайн курсів «Лайфхаки з української мови та літератури». Шукайте усі подробиці на bullyingstop.org.ua.

Кампанія проти кібербулінгу Docudays UA стартувала у березні 2019 року. Її мета — зменшити прояви кібербулінгу через інформування суспільства та реалізацію освітніх програм, а також адвокатування зміни державної політики у сфері протидії кібербулінгу.