В Ірані пройшла серія отруєнь школярок: подробиці

Іран
28.02.2023

Іранські чиновники розслідуватимуть отруєння школярок. Напади на дівчаток, які називають актом «біологічного тероризму», вважаються помстою за протести проти носіння хіджабів.

Про це повідомляє The Guardian.

Влада Ірану підтвердила, що вони розслідують отруєння школярок. Причиною такого злочину стала «помста» за їх участь у недавніх протестах проти обов’язкового хіджабу. Дівчат труїли фосфорними речовинами.

Читайте також: Крістен Стюарт вийшла на протест проти іранського режиму

Заступник міністра освіти Ірану Юнес Панахі сказав журналістам:

«Після отруєння кількох студентів у місті Кум, було виявлено, що деякі люди хотіли, щоб усі школи, особливо школи для дівчат, були закриті. Також було виявлено, що хімічні сполуки, які використовуються для отруєння студентів, не є бойовими хімікатами… отруєні студенти не потребують агресивного лікування, і великий відсоток використаних хімічних речовин піддається лікуванню».

Читайте також: З ризиком для життя: іранська шахістка другий день з’являється на турнірі у Казахстані без хіджаба

Лікар Хомаюн Самея Наджафабаді, член парламентської комісії з охорони здоров’я, також підтвердив, що отруєння школярок «у ​​таких містах, як Кум і Боруджерд, було зроблено навмисно».

Читайте також: В Ірані затримали акторку Таране Алідусті за висловлювання про протести

Напади призвели до того, що дівчата не відвідують школи. Вчитель із міста Кум розповів, що з 250 учнів лише 50 відвідували заняття. Минулого тижня розлючені батьки протестували біля офісу губернатора в Кумі, і кілька шкіл були закриті через незавершене розслідування.