Українська дизайнерка Вікторія Якуша представила свої роботи в Австралії: фото

Вікторія Якуша представила свої роботи на Тижні Дизайну в Мельбурні. Ця подія грає дуже важливу роль, оскільки це перший раз, коли український дизайн потрапив до Австралії.

Роботи української дизайнерки Вікторії Якуші були представлені у галереї FIN в Мельбурні. Виставка “Вікторія Якуша: іноземні розмови” відбулася у межах Тижня дизайну в Мельбурні 29 травня — 2 червня 2024 року.

На виставці у мельбурнській галереї FIN показали роботи з декількох колекцій Вікторії, але головне місце посідають її лампи “Сонях”, натхненням для яких було соняшникове поле — один із найвідоміших у світі українських символів — таким чином на другому кінці світу опинилися наші українські соняхи.

Читайте також: Про український дизайн вперше говоритимуть в школі, де навчалися Том Форд та Донна Каран

Мета Вікторії Якуші — популяризація українського дизайну. Вона вважає культурну спадщину невід’ємною частиною культурного та національного коду, який впливає зокрема й на творчість. У своїх роботах дизайнерка поєднує сучасні мінімалістичні форми зі старовинними техніками, якими користувалися наші пращури.

Про виставку української дизайнерки

Melbourne Design Week 2024 став свідком першої в історії виставки українського дизайну в Австралії. У центрі уваги була талановита дизайнерка, художниця й архітекторка Вікторія Якуша, у роботах якої гармонійно поєднуються мінімалізм, екологічність і культурна спадщина.

Виставка була підготовлена куратором Домінікою Кутовою та розгорнулася у галереї FIN — просторі, відомому своїм інноваційним поєднанням моди та мистецтва.

Філософія дизайну Вікторії — живий мінімалізм, який втілює концепцію перетворення матеріалів у довговічні творіння, матеріалізуючи фундаментальні аспекти світу. Будучи зосередженою на показі духовної сутності, вбудованої у фізичну, Вікторія обирає природні матеріали — глину, дерево, лозу, а також авторський матеріал Вікторії ztista, який зовні нагадує сире тісто, готове для випікання. У складі матеріалу поєднуються целюлоза, глина, волокно льону, деревна стружка та біополімер — матеріал природним чином розкладається, не природі.

Серед робот Вікторії, представлених на виставці, варто висвітлити лампи та бра з колекції Soniah, які відображають ідею єдності з природою та нами самими. Інсталяція була зроблена таким чином, що нагадує соняшникове поле. Виготовлені з матеріалу ztista за традиційною українською технікою валькування, лампи Soniah нагадують нам, що у кожному з нас є внутрішнє сяйво, маяк надії та сили, який ми можемо відкрити, зазирнувши у себе, так само як соняшники інстинктивно шукають сонячне світло. Ця колекція є символом життєвої сили та світла, яке завжди перемагає темряву.

Читайте також: Українська архітекторка вперше потрапила до списку найвпливовіших жінок у галузі архітектури та дизайну

Мінімалістичні стільці ztista демонструють красу та практичність живих матеріалів. Нерівна текстура поверхні відображає природну недосконалість, ідеальну недосконалість, яка є однією з важливих рис живого мінімалізму.

Скульптура “Довговух” взята з останньої колекції Вікторії Якуші “Земля світла”, яка була присвячена стійкості та вірі в добро у важкі часи. Колекція складається з чотирьох скульптур супутників-керівників, які допомагають людині на шляху до свого внутрішнього світла крізь темряву, де кожен супутник має особливу суперсилу. Завдяки своїм великим вухам “Довговух” може чути справжні думки та мрії. Уперше колекція була представлена ​​на Design Miami 2023, де вона отримала гарні оцінки критиків та відвідувачів виставки.

Дизайн Вікторії Якуші виходить за межі простої естетики. Її роботи залишають культурний слід — той, який поєднується з українськими традиціями, стійкістю та вірою у краще майбутнє.

Про Вікторію Якушу

Вікторія Якуша — піонерка руху живого мінімалізму, архітекторка культурної спадщини та світова амбасадорка українського дизайну. Вона також була визнана однією з 50 найвпливовіших жінок у світі в галузі архітектури та дизайну за версією Dezeen. Засновниця архітектурної студії Yakusha, бренда продуктового дизайну FAINA та галереї Victoria Yakusha Gallery, яка представляє український дизайн в Антверпені, Бельгія.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram