Українським військовим спростили виїзд на лікування за кордон: що змінилося

В Україні спростили механізм направлення поранених військових на лікування за кордон. Відповідну постанову ухвалив Кабмін.

Про це повідомляє МОЗ.

Зазначається, що відтепер медзаклад, в якому військовий перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направлення на лікування за кордон та надсилатиме пакет документів до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони.

Читайте також: Ракетний удар по Умані: кількість загиблих зросла до 10, серед них — дитина

Таким чином, висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон прийматиметься без консиліуму військово-медичного закладу.

Як зазначив на засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це суттєвий крок, аби захисники України могли в максимально стислі терміни отримати необхідне лікування чи реабілітацію за кордоном, без зайвих бюрократичних процедур.

Читайте також: У Києві планують побудувати військове меморіальне кладовище

«Одним із пріоритетів уряду є реформа медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. Сьогодні приймаємо постанову про спрощення виїзду наших поранених бійців на лікування за кордон. Тепер таке направлення вони зможуть отримати в тому медзакладі, де проходять лікування чи реабілітацію. Без затягування, без черг, без бюрократії», — зазначив він.

Читайте також: Правозахисники зафіксували 345 випадків тортур цивільних українців з боку росіян

Україна бере участь в європейській програмі «Евакомед», яка дозволяє направляти за кордон в рамках медичної евакуації поранених і постраждалих внаслідок бойових дій.