Український ПЕН оголосив open call на отримання стипендій від Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури

Заявки від українських письменників та журналістів приймаються до 30 серпня.

13.06.2024

Стипендійна програма від Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українського ПЕНпокликана підтримати українських письменників і журналістів, які працюють у різних жанрах нонфікшн-письма (есеїстика, біографія, репортаж, інтерв’ю тощо), і допомогти зафіксувати в документальній літературі досвід війни, що її українське суспільство проживає з 2014 року.

“З 2014 року, після Революції Гідності і з часу, коли Росія розпочала війну проти України, в українській літературі особливо важливими є документальні жанри – щоденники, репортажі, збірки інтерв’ю, біографії, розслідування, есеїстика. Саме документальне письмо найшвидше і найточніше фіксує історії та емоції війни і спротиву. Після 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, значення нонфікшн-літератури стало ще вагомішим, адже вона допомагає зберегти свідчення, задокументувати воєнні злочини, розповісти історії наших загиблих і тих, хто бореться за нашу свободу. Нонфікшн-література також є українським голосом в інших країнах, який пояснює причини війни і розповідає, через що проходить українське суспільство в умовах повномасштабної російської агресії”, говорить Тетяна Терен, виконавча директорка Українського ПЕН.

Читайте також: 5 розумних способів миттєво підвищити свою популярність

У межах програми буде надано 10 стипендій у розмірі €5000 (у гривневому еквіваленті) кожна.

Аплікаційну форму на участь у проєкті можна заповнити до 30 серпня. Вона, зокрема, включає в себе графік роботи стипендіата над книжкою та підготовки її до видання, синопсис майбутнього твору, рекомендацію авторитетного експерта та копію угоди з видавництвом або лист про наміри видати книжку.

Протягом вересня заявки оцінюватиме журі, до складу якого ввійшли: Тамара Гундорова (літературознавиця), Юрій Прохасько (перекладач, есеїст), Оксана Форостина (видавчиня, публіцистка, перекладачка), Марія Титаренко (есеїстка, письменниця), Дмитро Крапивенко (журналіст, військовослужбовець), Бернард Мор (член Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, письменник, редактор, викладач Університету Осло) та Атле Ґренн (член Норвезької асоціації авторів і перекладачів нонфікшн-літератури, письменник, редактор).

Під час аналізу отриманих заявок журі враховуватиме такі критерії, як  унікальність авторського стилю, соціальне та культурне значення запропонованої ідеї, здатність автора провести дослідження й опрацювати матеріали, необхідні для написання книжки.

Імена 10 переможців будуть оголошені 30 вересня 2024 року. Результатом програми для кожної стипендіатки та стипендіата має стати нонфікшн-книжка, опублікована в українському видавництві не пізніше, ніж 30 листопада 2025 року.

Усі деталі про проєкт, вимоги до кандидатів/ок та умови участі у програмі можна дізнатися за посиланням. Проєкт реалізується Норвезькою асоціацією авторів і перекладачів нонфікшн-літератури та Українським ПЕН.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram