Ув’язнена росією українка Леніє Умерова отримала ще 15 діб у СІЗО: подробиці

27.04.2023

Російський суд знову призначив 15 днів арешту кримській татарці Леніє Умеровій. Дівчину утримують під вартою в росії вже понад 4 місяці.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

Советський районний суд міста Владикавказ укотре призначив 15 діб арешту кримській татарці Леніє Умеровій. Її визнали винною в непокорі співробітникам поліції.

Читайте також: У росії утримують українку, яка відмовилася від паспорта рф

У рішенні суду йдеться, що 26 квітня Леніє нібито «відмовлялася виходити зі спеціального автомобіля, незважаючи на вимоги співробітників поліції». На неї вкотре склали протокол за ч.1 ст.19.3 КоАП РФ (про «непокору вимогам працівників поліції»). Того ж дня його розглянула федеральна суддя Валієва Л.Г.

Сама Леніє і її адвокат пояснювали суду, що жодної непокори не було.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович не отримала обіцяне лікування: подробиці

«Дівчину просто утримують під виглядом цих адміністративних арештів. Це грубі порушення, які, очевидно, мають характер політично вмотивованого переслідування й фальсифікації адміністративних справ. Побоююся, що за допомогою цих адміністративних арештів дівчину за фактом тримають у неволі з метою фабрикації кримінальної справи», – наголосила голова правління КПГ Ольга Скрипник.

Зазначимо, що Леніє утримують під вартою в росії вже понад 4 місяці. У грудні минулого року вона намагалася потрапити з Києва до тимчасово окупованого Криму, щоб провідати онкохворого батька. Російські силовики затримали її після перетину грузинсько-російського кордону нібито за порушення правил режимної зони.

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування: реакція МЗС України

Також додамо, що Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій закликало звільнити Леніє Умерову.

«Звертаємося до урядів іноземних держав та міжнародних організацій, зокрема учасників Міжнародної Кримської платформи, з такими вимогами: посилити дипломатичний, санкційний та інші види тиску на російську федерацію з метою запобігти новим грубим порушенням прав громадян України, які перебувають на території рф і тимчасово окупованих територіях; надавати допомогу Уряду України в розслідуванні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та грубих порушень прав людини в Криму й на інших тимчасово окупованих територіях. Ми вимагаємо детального розгляду справи та звільнення громадянки України Леніє Умерової!», — йдеться на сайті Мінреінтеграції.