Утиски в Ірані: жінкам заборонили користуватися транспортом без хіджаба

11.04.2023

В Ірані жінок, які відмовлятимуться носити хіджаб у громадських місцях, штрафуватимуть. Також іранським жінкам заборонено користуватися транспортом без хіджаба.

Про це пише The Guardian.

У метро Тегерана створять спеціальні групи стеження, які будуть контролювати, щоб жінки не користувалися транспортом без хіджаба.

Читайте також: Права жінок і гендерна рівність у Північній Кореї: ООН представила звіт

«У метро запустять систему нагадувань про обов’язковість хіджаба для жінок усередині. Якщо жінка порушить це правило, влада може притягнути її до суду та оштрафувати у розмірі 1 мільйона томанів (майже 24 долари). Те саме стосується й автомобілів, у яких жінки їдуть без хіджаба: за подвійне правопорушення авто можуть конфіскувати на 20 діб», — йдеться у повідомленні. 

Читайте також: У Стамбулі поліція застосувала сльозогінний газ проти жінок: подробиці

Правоохоронці Ірану додали, що встановлені камери допоможуть запобігти «опору закону про носіння хіджаба». Оскільки такий опір «заплямував духовний імідж країни й поширив небезпеку».

Читайте також: Іранських жінок каратимуть за порушення ісламського дрес-коду

Опозиція нинішнього уряду відзначила деякий контраст у нещодавніх діях влади: уряд ідентифікуватиме жінок, які не носять хіджаб, за допомогою відеокамер, однак виявився нездатним ідентифікувати таким способом тих, хто труїть дівчат Ірану.

Читайте також: Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

Додамо, що багато іранських жінок не дотримуються правил носіння хіджаба, щоб підтримати протести «Жінки, життя, свобода», які тривають від вересня. Однак міністерство внутрішніх справ заявило, що у цьому питанні не буде поступок, оскільки хіджаб — це «одна з цивілізаційних основ іранської нації» та «один із практичних принципів Ісламської Республіки».

Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович не отримала обіцяне лікування: подробиці

Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї пов’язує відмову носити хіджаб із впливом ворогів та іноземних шпигунів.