В Афганістані зростає кількість самогубств серед жінок: подробиці

04.08.2023

В Афганістані стався сплеск самогубств серед жінок після захоплення влади в країні угрупованням «Талібан».

Про це повідомляє агентство Anadolu.

За словами джерела, минулого тижня дівчинка-підліток повісилась у своєму будинку в центральній провінції Баміан. Її родина утрималася від розголошення будь-яких подробиць про смерть дівчинки, але сусід розповів місцевим ЗМІ, що загибла була дуже засмучена тим, що не може ходити до школи через заборону адміністрації «Талібану».

Читайте також: В Афганістані нові утиски! Тепер спалюють музичні інструменти: подробиці

За день в іншій частині Афганістану застрелилася 23-річна жінка. Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, вона пішла на цей крок, щоб позбутися жорстоких обмежень, яких вона зазнавала вдома.

За словами афганських активістів, сплеск стався тоді, коли таліби повернулись до влади. Проте конкретну інформацію щодо кількості суїцидів знайти важко, адже цифри значно занижуються.

Читайте також: Талібан зобов’язав усіх жінок в Афганістані носити паранджу: каратимуть усіх, деталі

Так, місцевий канал Tolo News повідомляв, що минулого року в країні сталося 250 спроб самогубства: 188 скоїли жінки та 62 — чоловіки.

Водночас очільниця місцевої неурядової організації Afghanistan Women and Children Strengthen Welfare Organiztion (AWCSWO) Меріам Мароф Арвін запевняє, що кожного місяця вони отримують повідомлення про принаймні 9–11 самогубств жінок, серед яких багато молодих дівчат. Фактична ж кількість суїцидів може сягати сотень.

«Більшість самогубств відбувається в таких місцях, як Тахар, Кундуз, Баміан, Бадгіс, Фар’яб, Мазарі-Шаріф та інших сільських районах. “Талібан” намагається приховувати повідомлення про самогубства. Здебільшого вони не дозволяють ЗМІ публікувати ці повідомлення. Але ми спостерігаємо зростання кількості випадків самогубства і стурбовані становищем жінок, особливо дівчат», — розповіла вона.

Читайте також: ООН вимагає припинити публічні побиття та страти в Афганістані: подробиці

Активісти вважають, що основною причиною сплеску самогубств серед жінок є погіршення рівня життя в Афганістані. Вони стверджують, що у багатьох жінок є депресія, особливо через заборону на освіту та роботу, що погіршує і без того жахливі економічні умови багатьох сімей, які загрузли в бідності. Інші фактори, які підштовхують жінок до суїцидів, — примусові шлюби, домашнє насильство та загальна відсутність будь-якого соціального життя.

Читайте також: В Ірані відому акторку засудили до двох років вʼязниці за відсутність хіджаба: деталі

Канал Zan TV, що веде мовлення спеціально для жінок Афганістану, щоденно публікує новини на Twitter (тепер — X). У липні організація повідомила про щонайменше сім випадків самогубства афганських жінок.

«За останні 20 років афганські жінки досягли великих досягнень. Потім раптом все зупинилося. Раптом їм все заборонили. Ці жінки фактично несли відповідальність за утримання своїх сімей. Таліби забрали їхні робочі місця, і вони тепер безробітні. Вони зараз вдома і хвилюються, як прогодувати дітей. Як їм годувати сім’ї?» — наголосив засновник каналу Гамід Самар, який покинув Афганістан незабаром після того, як до влади прийшов «Талібан».