ООН вимагає припинити публічні побиття та страти в Афганістані: подробиці

09.05.2023

ООН розкритикувала талібів за проведення публічних страт, побиття та закидання камінням з моменту захоплення влади в Афганістані, і закликала правителів країни припинити застосування тілесних покарань.

Про це йдеться у звіті ООН.

Зазначимо, що тілесні покарання владою Афганістану, а саме «будь-яке покарання, за якого застосовується фізична сила і яке має на меті заподіяти певний ступінь болю чи дискомфорту, хоч би яким легким він був», суперечить міжнародному праву й мають бути припинені.

Читайте також: В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

«Заборона катувань і жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, покарання вважається основоположним принципом міжнародного права», — наголошується в доповіді.

Додамо, що переважна більшість кількість покарань у вигляді «шмагання», присуджених місцевими судами, пов’язана з подружньою зрадою або «втечею з дому». «У деяких випадках засуджені отримували від 80 до 100 ударів», або ж 30-39 ударів батогом.

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

Згідно з доповіддю, правова система Афганістану нині «неспроможна забезпечити мінімальні гарантії справедливого судового розгляду й належної правової процедури».

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

Місія вказує на відмову талібів видавати ліцензії жінкам-адвокатам і виключення жінок-суддів із судової системи.

Читайте також: Ув’язнені іранські журналістки отримали Всесвітню премію ЮНЕСКО

Керівниця відділу з прав людини Місії ООН з допомоги Афганістану Фіона Фрейзер закликала талібів установити «негайний мораторій» на виконання смертних вироків.