В Ірані масово труять школярок, щоб закрити школи для дівчат: батьки вийшли на протести

Іран
06.03.2023

В Ірані фіксують нові випадки отруєнь у школах для дівчат, через що батьки школярок вийшли на протести в різних містах.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з іранськими інформаційними агентствами та відео в соціальних мережах, стурбовані батьки протестували в столиці Ірану Тегерані та інших містах через хвилю отруєнь, які вразили школярок у десятках шкіл.

Читайте також: В Ірані пройшла серія отруєнь школярок: подробиці

Останніми місяцями нез’ясовані поки що хвороби вразили сотні школярок. Іранські чиновники вважають, що дівчат могли отруїти, і звинуватили ворогів Тегерана.

Міністр охорони здоров’я країни заявив, що дівчатка зазнали нападу «легкої отрути», а деякі політики припустили, що дівчата могли стати мішенню жорстких ісламістських груп, які виступають проти освіти дівчат.

Читайте також: Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам

Міністр внутрішніх справ Ірану заявив у суботу, що слідчі знайшли «підозрілі зразки», які вивчаються.

«Під час польових досліджень було виявлено підозрілі зразки, які досліджуються… для виявлення причин захворювання студентів, і результати будуть опубліковані якнайшвидше», — сказав міністр Абдул-Реза Рахмані Фазлі ​​в заяві.

У суботу хвороба вразила понад 30 шкіл щонайменше в 10 із 31 провінції Ірану. На відео, опублікованому в соціальних мережах, видно, як батьки збираються в школах, щоб відвести своїх дітей додому, а деяких учнів доставляють до лікарні каретою швидкої допомоги або автобусами.

Читайте також: Крістен Стюарт вийшла на протест проти іранського режиму

Офіс ООН з прав людини в Женеві закликав у п’ятницю провести прозоре розслідування ймовірних нападів, і країни, включаючи Німеччину та Сполучені Штати, висловили занепокоєння.