В Ірані засудили режисера за показ фільму на Каннському фестивалі: деталі

17.08.2023

Суд Тегерана засудив іранського режисера Саїда Рустаї до шести місяців в’язниці за те, що він показав свій фільм «Брати Лейли» на Каннському кінофестивалі 2022 року.

Про це повідомив ТАРС.

Влада Ірану заявила, що кіномитці порушили правила, коли представили фільм на міжнародних кінофестивалях без дозволу, а режисер відмовився «виправити» його на вимогу Міністерства культури.

Творцям фільму призначили пів року ув’язнення, але потім присудили інше покарання. Саїд і Джавад відсидять у тюрмі 9 днів, а решту терміну замінять на 5 років умовно.

Читайте також: Ув’язнені іранські журналістки отримали Всесвітню премію ЮНЕСКО

У цей період засуджені митці будуть змушені пройти «курс навчання кінематографії» – спеціалізовану програму в університеті державного телебачення у релігійному місті Кум.

Програма буде зосереджена на «створенні фільмів із дотриманням національних та етичних інтересів». Також режисер і продюсер зобов’язані утримуватися від минулої діяльності та спілкування з іншими професіоналами в галузі кіно.

Читайте також: За мужність та опір уряду: ув’язнена активістка з Ірану отримала премію PEN America 2023

Хто такий Саїд Рустаї?

34-річний Саїд Рустаї народився 1989 року. Він відомий як автор картин «Життя і один день» та «Залежні». За «Братів Лейли» кінематографіст отримав приз ФІПРЕСІ у Каннах. Він здобув міжнародну популярність у 2019 році, після виходу фільму «Закон Тегерана» (також відомий як «Просто 6,5») – безкомпромісного погляду на проблему наркотиків в Ірані та ігнорування з боку поліції.