За мужність та опір уряду: ув’язнена активістка з Ірану отримала премію PEN America 2023

16.05.2023

Іранську письменницю, журналістку й відому активістку Нарґес Мохаммаді нагородять премією PEN/Barbey Freedom to Write 2023.

Про це повідомляє AP.

Генеральна директорка PEN America Сюзанна Носсель зазначила, що активістка Нарґес Мохаммаді «викликає захоплення в усьому світі своєю непохитною мужністю й опором рішучій кампанії іранського уряду, спрямованій на те, щоб змусити її мовчати».

Читайте також: В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

«Жертви, на які пішла вона та її родина, розривають серце. Вона є маяком свободи слова в одному з найсуворіших місць у світі для письменників, журналістів і митців», — додала Носсель.

Премію PEN/Barbey Freedom to Write вручають письменникам, яких увʼязнили за їхню діяльність. Адже 51-річна Нарґес Мохаммаді має довгу історію увʼязнень. Наразі вона відбуває 16-річний термін у вʼязниці Евін і продовжує публікувати репортажі звідти. Вона взяла інтервʼю в інших увʼязнених жінок, які ввійшли до її книги «Білі тортури».

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

Церемонія нагородження відбудеться цього тижня на літературному гала-концерті PEN America. Відзнаку Мохаммаді отримає її чоловік, журналіст й активіст Тагі Рахмані.

Читайте також: Утиски в Ірані: жінкам заборонили користуватися транспортом без хіджаба

Нагадаємо, що Мохаммаді стала однією з трьох увʼязнених іранських журналісток, які отримали премію ЮНЕСКО за свободу преси.