В ООН закликають зменшити використання води

ООН проводить першу за 50 років конференцію з водної безпеки із закликом до світових урядів краще використовувати водні ресурси.

Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що глобальна конференція з проблем води проходить у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку 22–24 березня. У ній бере участь українська делегація, яку очолює міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Читайте також: В Уганді запровадили смертну кару за гомосексуалізм: реакція ООН

Українська делегація повинна привернути увагу учасників конференції до шкоди, яку завдає довкіллю та водним ресурсам розв’язана росією проти України війна.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, що світ виснажує життєву силу людства «через вампірське надмірне споживання та нераціональне використання води». За його даними близько чверті населення планети не мають доступу до безпечної питної води — 2 млрд.

Читайте також: Генсек ООН: На досягнення ґендерної рівності знадобиться 300 років

«Ми виснажуємо життєву силу людства через вампірське надмірне споживання та нераціональне використання води… Уряди повинні розробити й впровадити плани, які забезпечать рівний доступ до води для всіх людей, водночас зберігаючи цей дорогоцінний ресурс», – сказав Гутерреш.

Читайте також: Права жінок і гендерна рівність у Північній Кореї: ООН представила звіт

Також він додав, що урядам потрібні плани, які б могли забезпечити справедливий доступ до води всім людям, які цього потребують і водночас зберігали цей дорогоцінний ресурс. За даними ООН, чверть населення світу покладається на небезпечну питну воду, а половина не має базових санітарних умов для життя.