Генсек ООН: На досягнення ґендерної рівності знадобиться 300 років

Генсек ООН
08.03.2023

Прогрес у досягненні ґендерної рівності «зникає на наших очах», заявив Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш Комісії зі статусу жінок. Також він заявив, що на досягнення ґендерної рівності знадобиться 300 років.

Про це повідомляє The Guardian.

Виступаючи напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня, Гутерріш назвав високі показники материнської смертності, примушування дівчат до раннього шлюбу, викрадення та напади на дівчат за те, що вони відвідували школу, як докази того, що надія на досягнення гендерної рівності «віддаляється».

Читайте також: В Ірані масово труять школярок, щоб закрити школи для дівчат: батьки вийшли на протести

«Права жінок порушують у всьому світі», — сказав Гутерріш, назвавши, зокрема, кілька країн, у тому числі Афганістан, де, за його словами, «жінок і дівчат було викреслено з суспільного життя».

Читайте також: Як не стати жертвою сексуальної експлуатації під час війни: поради жінкам

«Кризи та конфлікти в першу чергу і найгірше впливають на жінок і дівчат», — сказав Гутерріш, включаючи війну в Україні як приклад.

Нагадаємо, що минулого року ООН закликала розслідувати повідомлення про зґвалтування та сексуальне насильство щодо українських жінок і дітей після вторгнення Росії.

Читайте також: Іранських жінок каратимуть за порушення ісламського дрес-коду

Щоб досягти ґендерної рівності, Гутерріш закликав до «колективних» і «термінових» дій, починаючи від підвищення рівня освіти, доходів і зайнятості для жінок і дівчат, особливо в країнах, що розвиваються, на Глобальному Півдні, до сприяння участі жінок і дівчат у науці і технологіях.