В Україні хочуть внести зміни в декретну відпустку: подробиці

19.05.2023

Верховна Рада України може змінити порядок надання жінкам відпустки у зв’язку з вагітністю і пологами, а саме дозволити переносити її. Наразі законопроєкт перебуває на опрацюванні в комітеті.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Зазначається, що 70 народних депутаток та депутатів зареєстрували у парламенті проєкт закону, яким пропонується дозволити жінкам перенести й використати частково або повністю після пологів частину відпустки, яка надається до пологів.

Читайте також: Союз кінотеатрів України закликав світові кінокомпанії не співпрацювати з росією: деталі

«Якщо раніше відпустка жінки у зв’язку з вагітністю і пологами виглядала так: 70 днів до пологів — день пологів — 56 днів після пологів, то, згідно з законопроєктом, ці 70 календарних днів можна буде частково або повністю використати після пологів, приплюсувавши їх до встановлених 56 днів», — пояснили в громадській організації «Ла Страда — Україна».

Читайте також: Кількість страт у світі значно зросла — дослідження Amnesty International

Загальна тривалість «декретної» відпустки залишається 126 календарних днів (140 у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Якщо жінка хоче скористатися відпусткою перед пологами або ж має медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів.

Читайте також: У ЄС схвалили заборону на знищення непроданого одягу

Додамо, що подібний гнучкий підхід діє в Ірландії, Бельгії, Великій Британії, Німеччині, Швеції, Польщі, Данії тощо.