В Україну завезли отруйні морепродукти, які викликають тяжкі захворювання: подробиці

Отруйні морепродукти
09.03.2023

В Україну знову завезли шкідливі продукти, на цей раз це морепродукти, що містять канцероген.

Про це пише РБК-Україна.

Небезпечний мікс заморожених морепродуктів привезено з Латвії. У ньому виявили кадмій, який заборонено у країнах Євросоюзу.

Читайте також: ПОЄДНАНІ: у Дніпрі проведуть 4 години без війни на благодійному заході

Канцероген кадмій виявили в замороженому міксі морепродуктів виробника Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China, які транзитом експортувалися з Литовської Республіки (відправник: UAB Plunges kooperatine prekyba, Lithuania) до України. Отримувач: ТОВ «ВІЧУНАЙ-Україна», вул. Солом’янська, 3, оф. 6, м. Київ, 03110.

Ввезений товар пройшов перевірку в лабораторії Литви, де виявили небезпечну концентрацію кадмію.

Читайте також: Євген Клопотенко відкрив концептуальний попап-бар у Львові

Зазначається, що цей канцероген може погано впливати на здоров’я людини. Продавати, вживати такі продукти категорично не можна. Якщо такий продукт буде виявлено у продажу – потрібно повідомити регіональне чи центральне управління Держпродспоживслужби.

«Згідно з частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або звернення яких здійснює, не відповідають вимогам безпеки, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган. Якщо такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів недостатньо для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів», — йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Слід зазначити, що пари кадмію та його сполуки з іншими речовинами дуже токсичні. Вони можуть викликати симптоми гострого отруєння – блювання та судоми.

Читайте також: В Україну завезли отруйний сир, що спричиняє важке інфекційне захворювання: подробиці

Частий вплив кадмію на організм навіть у невеликих дозах може призвести до порушення мінералізації кісток, які супроводжуються переломами та деформацією кісток. У великих кількостях кадмій в організмі може завдати шкоди печінці, сприятиме розвитку анемії, кардіопатії, гіпертонії.