Вербування жінок у сексуальне рабство: в Тернополі суд призначив штраф замість ув’язнення

04.08.2023

У Тернополі відбувся суд над чоловіком та жінкою, які вербували українок для сексуальної експлуатації в Об’єднаних Арабських Еміратах. Правопорушникам присудили штраф у розмірі 119 тисяч гривень кожному. Водночас санкція статті за цей злочин передбачає до 12 років ув’язнення.

Про це пише hromadske з посиланням на вирок суду.

Зазначається, що вербувальниками виявилися — безробітна жінка з Рівного з незакінченою вищою освітою й тернополянин, який працював охоронцем у супермаркеті. Суд встановив, що обвинувачені були у змові з людиною в ОАЕ, чию особу не встановили.

Читайте також: Торгівля дітьми під час війни: затримано злочинну групу, яка продала 8 немовлят за кордон

Вони шукали дівчат, які перебувають у вразливому фінансовому становищі, для сексуальної експлуатації за кордоном. Про справжній вид діяльності вони не говорили, натомість запевняли дівчат, що потрібно буде просто «заманювати клієнтів до розважальних закладів в ОАЕ».

Зловмисники переконували українок, що це вигідна пропозиція, а також обіцяли їм безоплатне проживання, швидкий заробіток великої суми грошей і можливість повернутися додому в будь-який час. Обвинувачені покривали витрати на квитки до ОАЕ й допомагали українкам отримати необхідні для виїзду документи.

Читайте також: Торгівля людьми: як не стати її жертвами під час війни в Україні та за кордоном

Першу жінку вони завербували у 2017 році. За даними суду, незадовго до того в цієї жінки помер чоловік і вона залишилася без роботи, з маленькою дитиною. Тому вона погодилася на пропозицію обвинувачених, і 3 листопада вилетіла за кордон. Там її зустріли й доправили в невідоме місце, де українка дізналася про справжній характер роботи.

Читайте також: Оновлення! На Закарпатті затримали чоловіка, який продав немовлят на органи в Європу: деталі

Згодом обвинувачені завербували другу жінку, яка теж перебувала у складній життєвій ситуації. Чоловік схилив жінку до заняття проституцією в ОАЕ.

На судовому засіданні обвинувачені визнали свою провину й розповіли, що пропонували роботу потерпілим на території ОАЕ, оскільки були з ними знайомі. Вони підписали угоду з прокурором про визнання винуватості.

Читайте також: Продавала українок в сексуальне рабство: на Київщині затримали організаторку та її спільників

Суд визнав чоловіка й жінку винними за ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу, але на підставі угоди про визнання винуватості у скоєнні злочину звільнив обвинувачених від відбування основного покарання й призначив штраф у розмірі 119 тисяч гривень кожному, хоча санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.