Весело, захоплююче, зовсім не страшно: 5 дитячих книжок на Хелловін

Монстри, привіди, чаклуни

Для чого нам книжки, в яких буває трішечки страшно? Для того, щоб ми усвідомили і перебороли свій страх. У дітей часто бувають страхи. А раптом під ліжком живе монстр? А раптом у коморі є привид? А раптом та літня пані з сусіднього дому — лиха чаклунка?  Насправді ж ліжко, комора і будинок сусідки — цілком безпечні і навіть дружні.

Книжкова оглядачка Тетяна Гордієнко радить 5 книжок, які допоможуть добряче повеселитися на Хелловін.

Атлас монстрів і привидів

Федеріка Магрін, #книголав

Найповніший довідник міфічних істот та монстрів, які мешкають у різних частинах світу. Кожному створінню присвячена окрема стаття, де вказано найцікавіші факти і навіть точні місця, де бачили монстрів. Спеціальні вставки розповідають про найвідоміших українських привидів, водяників та міфічних потвор. Книжка перелічує основні властивості лихих створінь та підказує, як їх перемогти. Зверніть увагу, що це не просто розважальна книга, це — незвичний екскурс у географію, міфологію, культуру інших країн.

Хлопчик і відьма

Сергій Лоскот, «Ранок»

Дитяча серія «Читальня для всіх» видавництва «Ранок» призначена для порівневого читання, адже дитині на кожному етапі її розвитку читацьких здібностей потрібна правильна книжка. «Хлопчик і відьма» — це другий рівень читання. Підходить він тим з читачів, які вже зробили перший крок і тепер набувають читацького досвіду в різних літературних жанрах, формах і стилях. Сюжет цієї книжки такий: темного осіннього вечора хлопчик вирушає в парк до озера. Він хоче спіймати те, що живе в темній воді. Але на березі сміливця чекає несподівана зустріч. Це оповідання Сергія Лоскота – про приязнь і порозуміння.

Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху

Барбара Кантіні, «Школа»

Хтозна, чому особливо популярними у дітей є зомбі. Для малечі — це найстрашніші, найнебезпечніші істоти. Не боятися цих вигаданих створінь допоможе книжка про дівчинку-зомбі на ім`я Мортіна. Живе дівчинка на Покинутій Віллі. Єдина її компанія — це тітонька Домовина і песик  Смуток. Найбільше Мортіні хотілося б знайти собі друзів, але виходити їй нікуди неможна. Хіба що на Хелловін. Ніхто ж не здогадається, що то не маска. Чи здогадається? І що тоді буде?

1000 пригод у замку з привидами

Фабіан Ленк, «Юнісофт»

Що може бути кращим за пригодницьку книжку? Інтерактивна пригодницька книжка-квест! Тільки від юного читача залежить, як розвиватимуться події у моторошному замку, де на кожному кроці — вовкулаки, монстри, скелети, привиди та інші потойбічні істоти. Головне — сміливість та винахідливість!

Гаррі Поттер. Історія магії

Джоан Роулінг, «А-ба-ба-га-ла-ма-га»

Хто сказав, що Джоан Роулінг – не фахова експертка з історії магії? Добре, вона – може й ні, а от Гаррі Поттер та викладачі Гоґвортсу – точно експерти. Ця книжка — скарбниця з понад 150 магічних артефактів: настоянки, замовляння, догляд за магічними істотами та інші. Де ще ви побачите записник Леонардо да Вінчі і найдавніший атлас нічного неба, безоар і бивень кита-нарвала? Окрім цих неймовірних експонатів читачі зможуть побачити дивовижні ескізи й рукописи з особистого архіву Дж.К. Роулінґ, а також вражаючі й ніколи раніше не бачені оригінальні ілюстрації художників, які працювали над оформленням книжок про Гаррі Поттера – Мері Ґрандпре, Джима Кея та Браяна Селзніка.