Women 2018: BBC назвала 100 видатних жінок року

20-ка найкращих

20.11.2018

Компанія ВВС склала список найвидатніших жінок 2018 року, року, який відзначився подіями у царині захисту прав жінок по всьому світі. Ми знайомимо вас з двадцятьма жінками, вартими поваги і визнання їхніх зусиль у різних сферах діяльності. У топ потрапила й представниця України — Лариса Михальцова, вчителька музики, яка вперше стала моделлю у свої 63!

Ісабель Альєнде

письменниця, Перу, 76 років

Ісабель народилась в Перу від батьків-чилійців, наразі вона найвідоміша у світі іспаномовна письменниця: всього продано 70 мільйонів її книжок, перекладених 42 мовами.

Френсіс Арнольд

професорка хімічного та біологічного інжинірінгу та біохімії, США, 62 роки

Лауреатка Нобелівської премії з хімії 2018 року. Її дослідження ензимів використовуються у лабораторіях для виготовлення практично всього: від виготовлення новітніх ліків до виробництва миючих засобів.

Абісойе Аджаі-Акінфоларін

соціальна підприємниця, Нігерія, 33 роки

Абісойе заснувала громадську організацію GirlsCoding, яка навчає дівчат програмуванню, дизайну та створенню сайтів для допомоги у вирішенні проблем їхніх громад.

Німко Алі

письменниця, громадська активістка, Сомалі, 35 років

Німко відзначена преміями за боротьбу з жорстокою практикою жіночого обрізання.

Ума Деві Баді

депутатка парламенту, Непал, 54 роки

Ума походить з громади Баді, члени якої вважаються у Непалі паріями, недоторканними. Вона працює для того, щоб змінити це ставлення.

Сінді Арлетт Контерас-Баутіста

юристка, Перу, 28 років

Арлетт стала обличчям кампанії NiUnaMenos (Ні на одну [жінку] менше) — руху проти сімейного насильства у Перу після того, як відео нападу на неї її партнера.

Барбара Бартон

СЕО BehindBras, Великобританія, 62 роки

Барбара заснувала BehindBras, проект, який надає ув’язненим жінкам навичок для початку кар’єри в індустрії моди, після того, як і сама опинилася за ґратами у свої 50 років.

Челсі Клінтон

віце-президентка фонду Clinton Foundation, США, 38 років


Челсі — авторка багатьох книжок та Віце-президентка благодійного фонду Клінтонів, де вона працює над реалізацію численних ініціатив, в тому числі покликаних плекати нові покоління лідерів.

Нома Думезвені

акторка, Свазіленд, 49 років

Нома — перша жінка, яка зіграла дорослу Герміону Грейнджер у спектаклі «Гаррі Поттер та прокляте дитя» на сценах Лондона та Нью-Йорку.

Ренді Хісу Гріффін

хокеїстка, дослідниця даних, США, 30 років

Ренді виступила за рівну оплату праці жінкам-хокеїсткам. За допомогою обробки даних вона довела, що представниці цього виду спорту так само популярні у соцмережах, як і колеги-чоловіки. Вона також виступила у складі Об’єднаної олімпійської збірної Кореї у 2018 році та забила першу шайбу команди на цих змаганнях.

Рейган Джамалова

студентка та підприємниця, Азербайджан, 16 років

Рейган — засновниця та CEO компанії Rainergy, яка займається отриманням електроенергії з дощової води.

Крішна Кумарі

політикиня, Пакістан, 40 років

Крішну обрали до Сенату після її кампанії на захист прав жінок. Перед цим вона три роки відбувала покарання у вигляді примусових робіт.

Марі Лагерр

студентка факультету цивільної інженерії та архітектури, Франція, 22 роки

Марі створила платформу, де жінки почали ділитися історіями вуличного харасменту, після того, як відео її реакції на кеткол у Парижі стало вірусним у соцмережах.

Лариса Михальцова

модель та вчителька музики, Україна, 66 років

Лариса, вчителька гри на акордеоні, стала моделлю у 63 роки.

Аміна Дж. Мохаммед

заступниця Генерального Секретаря ООН

Аміна — колишня міністерка охорони довкілля у Нігерії, вона також була спеціальною радницею Генерального секретаря ООН Бан Кі-муна.

Нуджин Мустафа

студентка, Сирія, 19 років

Нуджин рятувалася від війни в Сирії, подолавши тисячі миль на інвалідному візку, зараз вона виступає за захист прав біженців з особливими потребами.

Бриджит Соссу Переньї

продюсерка документальних фільмів, Гана, 28 років

За свій документальний фільм Бріджит була відзначена кількома преміями. У стрічці вона розповіла свою історію: вона була «трокосі» — дівчиною, яку власна родина відправила у служіння жерцям у храмі у якості плати за гріхи сімейства та яку продали та перевезли з Того до Гани.

Шапарак Шаджарізаде

громадська активістка, Іран, 43 роки

Шапарак публічно зняла хіджаб на знак протесту проти обов’язкового його носіння жінками Ірану. Тепер вона емігрувала, адже на батьківщині її чекає вирок у вигляді 20 років позбавлення волі.

Жаклін Страуб

теологиня, журналістка, письменниця, Німеччина, 28 років

Жаклін сподівається стати католицькою священослужителькою та бореться за подолання ватиканської «скляної стелі».

Йінг Жао

підприємниця, Китай, 35 років

Йінг керує онлайн-мережею Pleashare, яка допомагає жінкам вивчати та обговорювати власне тіло та сексуальні бажання, а також займається промоцією інтимних продуктів для жіночої втіхи.

Джерело: bbc.com

Колаж: BBC

— Читайте також: Рита Ижак-Нжай: «Трагедия ромских девочек в том, что у них просто нет выбора»