WoMo-книга: Червона сукня моєї тітки

Краса, творчість, жага до життя

29.05.2019

Книжка-картинка про рак молочної залози з невимовно прекрасною неримованою поезією — 700 слів про красу, творчість і жагу до життя однієї сміливої жінки. Цю ліричну й щемливу історію розповіла письменниця Таіс Золотковська у  виданні «Червона сукня моєї тітки» (видавництво «Моноліт-Bizz»), презентація якої відбулася під час Книжкового Арсеналу — 2019.

Про що книга

Ідея цієї книжки прийшла до мене того дня, коли я дізналася про смерть моєї подруги, американської поетки Анни Сільвер, яка довго боролася з раком молочної залози. Я познайомилася з нею у 2015 році в Instagram, ми довго листувалися, а згодом я навідала її в Америці, щоб познайомитись особисто. А у 2018 році влітку до мене прийшов цей текст. Я була у воді, але не могла рухатись — мене як паралізувало від думки про те, що Аня в цей момент помирає, а я нічого не можу вдіяти. І до мене почали приходити уривки історії.

Це неримована поезія — форма, якою я, зазвичай, не пишу. Приблизно 700 слів про життя цієї поетки, цієї жінки. Така собі «фікшеналізована» біографія. Тобто є в цьому тексті те, чого в житті не було, але я хотіла передусім зберегти її красу і душу, її особистість, яка переживає певну драму. Вона була діагностована у 2004 році під час вагітності, але народила і прожила у боротьбі з хворобою 14 років.


Текст передає сутність її життя. Наприклад, вона не була фанаткою рожевих стрічок, символу акцій боротьби з раком. Вона вважала, що ми повинні підтримувати жінок, які хворіють, але не забувати про головне — дослідження. Аня наголошувала, що саме завдяки дослідженням можна буде рятувати життя.

Ще вона вважала, що не повинна відмовлятися від краси, тому носила чарівні тюрбани, втративши волосся після хіміотерапії, вбиралася у гарні сукні.

Я хотіла зберегти це у своїй книзі: її творчість, жіночність, жагу до життя — до його кожного моменту. Не думати, коли бути щасливим, а знаходити шляхи, як бути щасливим. Я цитую уривок з щоденника Ані Сільвер про те, що «я би не обрала інше життя, якби в мене був вибір» і про те, що багато людей у її оточенні, абсолютно здорових, знаходять багато причин, щоб бути нещасливими. Тому, думаю, що ця книжка важлива не тільки для тих, хто хворіє на рак, або для тих, хто має хворих родичів, а для всіх — щоб ми не забували радіти життю, радувати себе чимось, хоч парою сережок, наприклад, чи не відкладали написання вірша, цінували той час, у який ми існуємо тут і зараз. «Червона сукня моєї тітки» — книжка не про рак, а про життя кожного із нас і красу кожної миті.

Важливість ілюстрацій

Ця книжка в тому числі про красу і вона, до того ж, маленька за об`ємом, тобто, єдиний спосіб донести історію до читача — створити такі ілюстрації, які б не просто прикрашали сторінки, а й доповнювали зміст книги. Художниця Маргарита Вінклер повністю відчула твір, зокрема тому, що в неї теж була така знайома тітка, красива й молода, яка померла від раку молочної залози. Книжка важлива і для неї, щоб пережити той сум, який вона носила у собі. Маргарита завжди все пропускає крізь себе і творить з цього мистецтво. Так, це книжка-картинка, і вона і для дорослих, і зрозуміла дітям.


Перспективи

Поки що книжка — у передпродажу, сподіваюсь, коли вона з‘явиться у книгарнях, асоціації й організації, які займаються кампаніями проти раку, помітять її. Крім того, я надішлю цю книжку в Америку, Анчиному чоловіку, він дуже хоче, щоб вона вийшла й англійською мовою. Я питала своїх читачів у Facebook перед тим, як шукати видавця, чи подобається їм ідея цієї книжки — отримала більше тисячі схвальних відгуків, тож книжка потрібна в Україні. Так само, гадаю, вона потрібна і в США, і в Європі. Знайти видавця було не дуже й легко, декотрі побоювались братися за її видання через сумну тематику. Видавництво «Моноліт-Bizz» повірило у мою ідею, я їм дуже вдячна за це. Разом ми створимо красиву, цікаву та корисну книжку, що обов’язково надихатиме читачів.

  • Ціна: 230 грн (у передпродажу — 198 грн)
  • Де придбати: bizz.monolith.in.ua
— Читайте також: WoMo-книга: Жінки, що біжать з вовками. Жіночий архетип у міфах та легендах