WoMo-книга: Поговоримо про місячні!

Зрозумілі відповіді на зовсім не дурні запитання

04.11.2020

Менструація — все ще достатньо табуйована тема. Навіть деякі мами почуваються ніяково, коли треба поговорити з доньками про «ці дні». То ж поговоримо про місячні! В цьому юним читачкам (і деяким мамам) допоможе книжка Юмі Стайнз та Мелісси Кан. Консультантом до українського видання стала акушер-гінеколог Наталія Лелюх.

Книжка, «дружня до молоді», написана зрозумілою мовою, містить практичні поради, пояснення, досвід жінок різного віку, оформлена дотепно і наочно. Вона розповість вам усе, що треба знати про місячні: у якому віці вони мають починатися, що робити, щоб вони не застали зненацька, чим відрізняються прокладки від тампонів і чаш, як дати раду з місячними у школі, що робити, якщо кров протекла на одяг, і багато іншого. Авторки цікаво розказали про дорослішання дівочого тіла, згадали про найпоширеніші гінекологічні проблеми (усю інформацію перевірено лікарями!). У книжці багато теплих слів, що заспокоюють і підбадьорюють, а симпатичні й кумедні малюнки створюють невимушену атмосферу. Книжка буде добрим порадником для дівчат, у яких от-от почнуться або щойно почалися місячні.

Як підготуватися до початку місячних?

Не так і легко підготуватися до того, чого в тебе ніколи не було, правда ж? Та все ж у нас є кілька підказок.

1. Приготуй набір для місячних

Якщо матимеш під рукою прокладки і ще деякі необхідні речі, почуватимешся значно впевненіше. Що покласти в набір, читай на сторінці 20.

2. Потренуйся носити прокладку

Приклей прокладку на трусики між ногами навпроти піхви. Одягни трусики і походи з прокладкою. (Більше порад щодо прокладок — на сторінці 42). Тобі зручно? Спробуй торкнутися до прокладки ззаду — дістаєш? Одягни звичний одяг і поглянь у дзеркало, чи помітно під ним прокладку? Напевно, що ні.

3. Купи чорні трусики

На них значно менш помітні будуть плями крові, яка протекла (повір, протікання час від часу траплятимуться). Рекомендуємо купити навіть кілька пар, щоб носити у дні рясніших виділень.

4. Поговори з кимось!

Попитай у подруг або в того, кому ти довіряєш, про їхній досвід із місячними. Можливо, тобі буде трохи ніяково, але запевняємо (з власного досвіду!): серед старших завжди можна знайти людину, яка охоче поділиться з тобою знаннями і дасть кілька гарних порад.

5. Почитай книжку

Читання художньої літератури — прекрасний спосіб познайомитися з якимось явищем, перш ніж переживеш його на власному досвіді. Ось кілька книжок, у яких згадано про місячні:

I звичайно ж, прочитай цю книжку! Знання — це сила.

Я питала про місячні у двох своїх двоюрідних сестер і в найкращої подруги. Їхні мами купу всього про це їм розповідали, ще коли в дівчат місячних не було і близько. Від них я дізналася багато цікавих речей. Ми, правда, все-таки побоювалися настання перших місячних, але коли це нарешті сталося, ми почувалися суперкрутими: «Ха! Та в цьому немає нічого страшного!».

Доктор Мелісса

Приготуй собі набір для місячних

Щоб почуватися впевненіше, носи з собою в рюкзаку НАБІР ДЛЯ МІСЯЧНИХ! Спакувати його радимо в косметичку або пенал. Поклади туди все, що може знадобитися під час місячних, і завжди носи з собою, щоб «червоні гості» не застали тебе зненацька. Косметичка має бути невелика і не дуже примітна, щоб ти не соромлячись могла дістати її з рюкзака або сумки, коли виникне така потреба.

Ось чому дорослі жінки найчастіше носять сумочки: це, по суті, набори для місячних із ручкою через плече.

Юмі

У наборі для місячних мають бути:

Речі для менструації

Обери, що тобі більше подобається: прокладки чи тампони — і поклади три штуки в косметичку. Якщо ти досі вагаєшся, краще почати з прокладок, але й запасний тампон не буде зайвий. Місця він багато не займе, а хтось із подруг (або просто знайомих) може попросити позичити тампон. (Завжди приємно, коли можеш допомогти дівчині, до якої «гості» прийшли зненацька). Більше про тампони і прокладки (зокрема, як ними користуватися) читай на сторінці 42.

Запасні трусики

Добре мати їх при собі в окремому пакетику. Якщо раптом виділення протечуть, можеш замінити брудні трусики на чисті, а заплямовані покласти в пакет, щоб випрати вдома.

У мене є косметичка, в якій я ношу з собою прокладки, тампони і щоденні прокладки. Божечки, і тільки недавно я додумалася класти туди ще й трусики! У перші три дні місячних обов’язково щось десь та протече. Аж на четвертий день можна розслабитися.

Таня, 13 років

Залежно від того, як ти почуваєшся під час місячних, можеш додати в косметичку ще дещо:

Таблетки від болю

Якщо ти приймаєш ліки від болю під час місячних (наприклад, ібупрофен або парацетамол), поклади в косметичку дві таблетки.

Шоколадка — швидка допомога

На всякий випадок поклади маленьку шоколадку, ням-ням 🙂

Косметичка має бути зручна, щоб ти спокійно могла брати її і в школу, і в дорогу, і на прогулянку з друзями, і на підробіток після школи. Може, це трохи дивно — скрізь носити з собою косметичку, але ми дуже рекомендуємо тобі все ж завести окрему косметичку, бо прокладки-тампони можуть добряче пом’ятися, якщо будуть просто бовтатися в тебе в рюкзаку. Або раптово випасти з нього!

Колись я проводила телепередачу в прямому ефірі — і щоб не сталося ніякої несподіванки, одягала дві пари трусиків! Так я почувалася спокійніше. Так само допомагає заспокоїтися набір для місячних. Ти захищена. Усе під контролем. Супер!

Юмі

Я так люблю ці американські гірки почуттів, коли місячні починаються несподівано («Капець!»), а потім ти згадуєш, що все під руками («Яка ж я молодець!»). Краще почуваєшся тільки тоді, коли в туалеті хтось питає тебе, чи маєш запасну прокладку, і ти можеш урятувати комусь день.

Пенні, 33 роки

 

Ціна книжки: 220 грн.

Де придбати: crocusbooks.com.ua

 

Новини партнерів