WoMo-знахідка: книга казок «Іскорки суперсил», яка розвиває навички дошкільнят

ЮНІСЕФ презентував книгу казок яка розвиває навички дошкільнят.

01.06.2024

На цьогорічному «Книжковому Арсеналі» Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні презентував збірку навчально-розвивальних казок «Іскорки суперсил». Казкові оповіді допоможуть дітям від 2 до 6 років навчитися краще ладнати з однолітками та дорослими, розуміти свої емоції, дізнатися більше про навколишній світ та опанувати інші необхідні в цьому віці навички. 

Книга «Іскорки суперсил» містить 16 казок, персонажами яких є вже відомі сотням тисяч дітей Іскорки. Міо, Пум, Бринь і Жуж опиняються у ситуаціях, знайомих кожній дитині, і застосовують свої «суперсили» — знання та навички. Діти впізнають себе у певних вчинках казкових героїв і водночас отримують нові «суперсили» від кумедних та кмітливих персонажів.

«Навіть в умовах, коли війна перериває навчання  у дитячих садочках, розвиток дошкільнят має продовжуватися. ЮНІСЕФ постійно створює альтернативні інструменти, які батьки, опікуни та вихователі можуть використовувати й в садочку, і вдома, і будь-де. Щоб кожна дитина незалежно від обставин мала відповідні її віку можливості для розвитку», — наголосив Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Читайте також: ТОП-10 книг від Vivat, які можна купити на «Книжковому Арсеналі»

У 16 казках діти познайомляться із 16 навичками, які вони мають опанувати в цьому віці: від розуміння сенсорних відчуттів, емоцій, креативності та безпечної поведінки до самостійності, відповідального ставлення і взаємодії з дорослими. Щоб закріпити їх, кожну казку доповнюють цікаві вправи й завдання.

Книга представлена у трьох різних форматах — друкованому, електронному та аудіо-, тож казки можна буде читати або слухати у зручному для дітей і дорослих варіанті.

Друковані екземпляри книги ЮНІСЕФ розповсюдить безоплатно серед батьків дошкільнят та вихователів дитячих садків у прифронтових районах України під час літніх спільних читань. Читати, слухати та завантажити електронну та аудіоверсію книги можна на платформі «НУМО», YouTube-каналі ЮНІСЕФ в Україні та ресурсах Yakaboo, MEGOGO, «Слухай», «Абук».

ЮНІСЕФ сприяє інклюзивній освіті та підтримує Уряд України у розбудові доступного освітнього середовища для всіх. Саме тому під час створення електронної версії книги «Іскорки суперсил» використано шрифт Barrier Free, який враховує стандарти безбарʼєрності, та кириличний шрифт Inclusion UKR, покликаний полегшити процес навчання для дітей, які мають труднощі з опануванням навичок читання через дислексію.

До озвучення аудіоверсії долучилися відомі українські матусі й татусі: Світлана Тарабарова, Тимур Мірошниченко, Катя Бльостка і Артем Логай. Створювали казки українські письменниці Марія Артеменко, Настя Музиченко та Галина Ткачук під психологічним і педагогічним наглядом Світлани Ройз та Соломії Бойкович.

Довідково

Книга казок «Іскорки суперсил» — частина ініціативи з розвитку дошкільнят «НУМО», яку реалізовує ЮНІСЕФ спільно з МОН. «Іскорки суперсил» — це набір безкоштовних продуктів і методик для навчання й розвитку дошкільнят, який включає ляльковий театр, розмальовки, серію мультфільмів та книгу казок, створений командою експертів ЮНІСЕФ в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України для платформи розвитку дошкільнят «НУМО».

Основна мета програми — щоденний розвиток дошкільнят за будь-яких обставин, зокрема в умовах війни. Оригінальні інструменти стануть у пригоді батькам, опікунам, вихователям та працівникам громадського сектору, щоб знайти нестандартні підходи для якісного дошкільного розвитку.

Крім того, щоб допомогти розвивати 16 навичок, які важливо опанувати дитині віком 3–6 років, ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти і науки України розробили та запустили:

  • платформу розвитку дошкільнят НУМО про навички дошкільного періоду у простій, зрозумілій формі з практичними порадами та вправами для розвитку навичок у дітей;
  • безкоштовний офлайн-застосунок із інтерактивними іграми для дошкільнят, щоденними порадами для батьків та матеріалами, які сприятимуть гармонійному розвитку дітей;
  • онлайн-садок НУМО з розвивальними та пізнавальними анімаційними відео про навколишній світ, різноманітними експериментами, майстерками та руханками для дітей 3–6 років;
  • чат-бот у Viber та Telegram, що виконує роль планера.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram