Як обрати книги в помічники?

Виростити чуйних дітей

Тема про дітей з особливими потребами стала в останній час актуальною. До того ж, почали випускати чимало книг для дітей та про дітей з такими потребами. Але якими ж повинні бути ці книжки? Про що розповідати та чого навчати?

Кожна дитина — це цілий світ, який наповнюють батьки своєю любов’ю, теплом і ніжністю. А допомагають їм в цьому книги. І якою зросте дитина залежить від того, чим вона буде наповнена. Це не просте завдання стоїть і перед батьками дітей з особливими потребами.

Які ж книги обирати в помічники? Перш за все, мотиваційні, які вчать вірити у свої сили, йти до своєї мети та не здаватися. Також емоційно наповнені. Нехай малеча разом із головними героями радіє, веселиться, сумує. Поринає в різноманітні пригоди. Вчиться долати перешкоди. Дізнається, що таке “дружба”, “повага”, “тривога”. Адже лише книги можуть дитячою мовою пояснити ці всі складні та життєво необхідні поняття. Не забуваємо і про розвиток. Тут, краще за все підходять інтерактивні книги. У яких поєдналися навчання та гра.

До цих критеріїв можна віднести книгу “Такий особливий Джоїк” (видавництво “Ранок”). Відкривши її, ви познайомитеся із мамою кенгуру, у якої одного сонячного дня народився синочок Джоїк. Такий маленький, зовсім крихітний, немов горошинка. Це помітила папуга. Й одразу зауважила, що для такої великої та сильної кенгуру, дитинча замале. Для матусі ж він найкращій, вона його любить і вірить, що Джоїк виросте великим, спритним і сильним. А доки, буде піклуватися про нього та вчити його.

І це лише початок насиченого, часом доволі нелегкого, але плідного шляху мами та сина. Вони будуть подорожувати світом, знайомитися з різними звірами, долати труднощі та перешкоди, пізнавати нове, вчитися не падати духом та йти вперед до своєї цілі. Малюк же ріс, він старанно вчився стрибати і бігати. Всі були здивовані, як з такого маленького кенгуреняти виросло таке сильне та спритне. І лише мама знала, скільки треба часу та зусиль щоб отримати такі результати. Але це було того варте! Адже Джоїк подорослішав і зміцнішав, став сильнішим та спритнішим від багатьох інших кенгуру та навіть здобув багато перемог. А ще він міг самостійно подорожувати. Ця історія мотивує бути сильними, не здаватися та впевненими кроками йти до своєї цілі.

Окрім мотиваційного сюжету, “Такий особливий Джоїк” має емоційну наповненість. Разом із головним героєм, дітлахи вчаться співчувати, не боятися, турбуватися про своїх близьких, долати страхи, бути вдячним та вірити.

Книжка має багато інтерактивних віконець. Завдяки яким малеча поринає у неймовірні пригоди разом із Джоїком. Адже за кожним віконцем ховаються різні звірята і відкриваючи їх, дітлахи знайомляться з ним. Також, за деякими з них, ховаються перемоги кенгуреня. Тож малеча зможе знайти їх та порадіти разом із Джоїком. До того ж, інтерактивні віконця покращують дрібну моторику, пам’ять, увагу, фантазію та розвиток мовлення. А яскраві та фанові ілюстрації наповнюють сторінки теплом та затишком.

Ця невеличка за обсягом розповідь містить такий великий за значенням зміст, глибокий та потрібний. Адже ця історія вчить простими словами важливим речам. Вона слугує прикладом для дітей з особливими потребами — не здаватися, розвиватися та йти до своєї цілі, мотивацією для батьків — допомагати та надихати своїх дітей, поясненням іншим, що є різні діти, але всі вони мають свій внутрішній світ, багатий та різноманітний, який важливо підтримати.

 

Мы в Facebook