Євросоюз офіційно ратифікував Стамбульську конвенцію

29.06.2023

Європейський Союз офіційно ратифікував Стамбульську конвенцію, суть якої запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Про це повідомила генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

«Дуже хороший день для Європи», — зазначила вона.

Читайте також: Український бренд «Ґроно» презентував колекцію декору за мотивами розписів Поліни Райко: фото

«Це день, щоб відсвяткувати, а також подумати про роботу, яка ще попереду. Приєднавшись до Стамбульської конвенції Ради Європи, яка є еталоном міжнародних стандартів у цій сфері, ЄС підтверджує центральне місце та важливість Конвенції. До складу ЄС входять 14 із 20 країн, які посідають найвищі щаблі в рейтингу гендерної рівності. Попри це приблизно 22% жінок у ЄС зазнавали насильства з боку інтимного партнера. Приєднавшись до Конвенції, ЄС отримує важливий інструмент для боротьби з насильством щодо жінок і домашнім насильством», — заявила міністерка гендерної рівності Швеції, яка нині головує в ЄС, Пауліна Брандберг.

Зі свого боку єврокомісарка з питань рівності Гелена Даллі наголосила, що жінки та дівчата повинні мати можливість жити без страху, насильства та повсякденної незахищеності.

Читайте також: «Дівчата»: у Бучі відкрили простір для жінок

«Ратифікацією Стамбульської конвенції ЄС гарантує, що мінімальні кримінально-правові стандарти будуть застосовуватися до протидії насильству щодо жінок і домашнього насильства в усьому Союзі, і повідомляє, що боротьба з цими формами насильства є пріоритетом», — запевнила вона.

Читайте також: Українська письменниця Вікторія Амеліна важко поранена після ракетного удару по Краматорську

Конвенція набуде чинності щодо Європейського Союзу 1 жовтня 2023 року.