З російського полону повернулися 47 українців, серед них двоє дітей: фото та деталі

07.07.2023

У результаті роботи Координаційного штабу звільнено 43 військовослужбовці та двоє цивільних.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Зазначається, що з російського полону звільнено 43 військовослужбовці та двоє цивільних, представників ЗСУ – 28 (серед них тероборони – 10), Нацгвардії – 10, прикордонників – 4, військових моряків – 1.

Читайте також: Слідчу з Маріуполя Мар’яну Чечелюк тримають у російському полоні понад рік: її стан здоров’я значно погіршився

У взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем також до України вдалося повернути двох незаконно вивезених дітей. Їхня мати – бойовий медик – була звільнена з полону країни-агресорки у жовтні минулого року.

Більшість визволених з ворожого полону – рядові та сержанти, двоє – офіцери. Вони захищали Україну в Маріуполі, на донецькому, запорізькому, харківському та херсонському напрямках.

Читайте також: Голод, побиття та катування: українки розповіли про умови російського полону

Також Коордштабу вдалося повернути додому двох оборонців, які мали статус зниклих безвісти. Двоє повернутих цивільних – працівник заводу «Азовсталь» та активіст з Хресона.

Читайте також: Історія військовополоненої: українська медикиня розповіла про пережиті у російському полоні тортури

Деякі з українських оборонців мають важкі бойові поранення, травми, отримані у полоні. Після звільнення на них чекає програма лікування, реабілітації та реінтеграції, а відразу після обміну всі повернуті з ворожої неволі отримують набір найнеобхідніших речей та засоби для зв’язку з рідними.