ООН Жінки та Український інститут вручать премії Women in Arts 2023

Women in Arts 2023

У вівторок, 7 березня 2023 року, Український інститут та ООН Жінки в Україні вчетверте назвуть імена лауреаток премії Women in Arts. The Resistance. Переможницями стануть жінки у восьми категоріях.

Про це повідомляє Women in Arts. The Resistance.

Премія Women in Arts. The Resistance в 2023 році відбудеться під гаслом «Вогонь запеклих не пече». Через повномасштабне вторгнення Росії в Україні в 2022 році премію скасували, відтак Women in Arts 2023 набула нового сенсу, що закладено у назві «The Resistance» та в айдентиці премії, елементи якої символізують опір.

Читайте також: Як діяти підприємиці у випадку безпідставного кримінального переслідування: поради дає Людмила Вигівська

Ще одна особливість цьогорічної премії – це додатковий критерій відбору «внесок у перемогу», що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що безпосередньо наближає перемогу України.

Номінантками Премії стали:

Жінки в візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе, Катерина Лисовенко, Леся Хоменко, Альбіна Ялоза.

Жінки в музиці: Джамала, Алла Загайкевич, Марина Круть (KRUTЬ), Людмила Монастирська.

Читайте також: Як розвивати український бізнес під час війни: інтерв’ю зі співзасновницею компанії ProCare

Жінки в театрі: Оксана Дмитрієва, Ніна Захоженко, Марина Кошкіна, Роза Саркісян, Оксана Черкашина.

Жінки в кіно: Марина Ер Горбач, Аліна Горлова, Катерина Горностай, Надія Парфан, Оксана Черкашина.

Читайте також: Чи залишити вихідним 8 березня? У «Дії» запустили опитування

Жінки в літературі: Вікторія Амеліна, Галина Крук, Тетяна Малярчук, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук.

Жінки в культурному менеджменті: Дар’я Бассель, Юлія Ваганова, Ольга Вієру, Олена Гончарук, Єлизавета Герман і Марія Ланько.

Читайте також: Збір на 300 безпілотників: в Україні розігрують благодійну партію йодованої «АРТЕМСОЛІ»

Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Катерина Ботанова, Юлія Манукян, Тетяна Огаркова, Анастасія Платонова, Ярина Цимбал.

Особлива відзнака (Special mention) — жінки, які не є професійними мисткинями, але зробили важливий внесок в українську культуру (вручається з 2021 року).

Читайте також: COVID-19 поширився через витік з лабораторії у Китаї — ФБР

Також під час церемонії нагородження відбудеться прем’єра жіночого маніфесту, створеного у співпраці з музичним каналом MEGOGO LIVE.

Зі списком експертної ради та журі можна ознайомитись за посиланням: https://heforsheukraine.info/artsweek2023/

Читайте також: В Ірані пройшла серія отруєнь школярок: подробиці

Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Мета премії – звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у сферах культури та мистецтва. Медіасервіс MEGOGO вдруге долучився до підтримки Премії. Під час церемонії оголошення лауреаток премії музичний канал MEGOGO LIVE представить особливу роботу — авторську пісню та відео під назвою «Ти є велика сила», які стануть своєрідним жіночим маніфестом. У маніфесті взяли участь виконавиці Roxolana, Марина Круть, Саша Кольцова («Крихітка»), Олена Карась («Тонка»), а також номінантки цьогорічної премії Women in Arts.

Читайте також: Які області України отримали найбільше навантаження на гуманітарну інфраструктуру

The Resistance. Мета маніфесту – підкреслити силу та внесок українських жінок у культуру, зокрема й в часи повномасштабного вторгнення. Прем’єра на телеканалі MEGOGO Live – 7 березня о 20:00 годині.

Читайте також: 88% компаній, які належать українкам, працюють у межах країни — дослідження

Український інститут – державна інституція в сфері управління Міністерства закордонних справ України. Місія Українського інституту – зміцнення міжнародної і внутрішньої суб’єктності України засобами культурної дипломатії. Ми налагоджуємо міжнародні культурні зв’язки між людьми та інституціями і створюємо можливості для взаємодії українців зі світом.

Читайте також: «Поле і небо»: нью-йоркський бренд Hudson Wilder створив патріотичну серію чашок на підтримку України

ООН Жінки – це структура Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок.

Читайте також: Втратила ногу після російського обстрілу: вражаюча історія 18-річної дівчини, яка добровільно вступила до лав ЗСУ

HeForShe — це глобальний рух солідарності в підтримку ґендерної рівності, заснований ООН Жінки, в якому чоловіки та хлопчики стають головними агентами змін. З моменту запуску 2014 року, до кампанії приєдналися глави держав, провідні вчені, керівники глобальних корпорацій, спортсмени, митці та лідери думок, що поділяють філософію ґендерної рівності. В Україні рух започаткували в 2018 році. Підтримка руху HeForShe в Україні надається Урядом Швеції.

Читайте також: У США хочуть заборонити продаж пігулок для переривання вагітності

MEGOGO LIVE — музично-розважальний канал, створений медіасервісом MEGOGO наприкінці 2018 року. Головна мета проєкту — підтримка сучасної української музики та популяризація молодих артистів. Задля цього у 2022 році канал створив музичну премію MEGOGO MUSIC AWARDS.