Жінка в бізнесі: 7 книжок для підприємиць

Мотивація, досвід, натхнення

16.10.2019

На шляху до успіху усі долають труднощі: і чоловіки, і жінки. Проте жінкам часто доводиться розв`язувати й специфічні проблеми, пов`язані з традиційним укладом життя у суспільстві та гендерними упередженнями. Тому ми пропонуємо 7 книжок, які допоможуть жінкам створити власну справу та бути ефективними лідерками.

Гарні дівчатка не досягають успіху в бізнесі. Сто і одна підсвідома помилка, що веде до провалу в кар’єрі жінки

Лоіс П. Франкел, «Сварог»

Колись голлівудська зірка Мей Вест сказала: «Хороші дівчата йдуть на небеса. А погані дівчата йдуть собі, куди схочуть». Чи замислювалися ми про те, як уявлення про «хорошість» заважають нам досягти успіху й побудувати кар`єру? А раптом хтось на нас образиться? Це велика жіноча помилка. Лоіс Франкел, яка довгі роки працювала тренером персоналу у багатьох компаніях, написала своєрідну збірку типових жіночих помилок у кар`єрі. Читайте і не повторюйте їх!

Міф про милу дівчину. Як побудувати казкову кар’єру і не перетворитися на чудовисько

Фран Гаузер, «Vivat»

Фран Гаузер у своїй книзі застерігає від того, аби у намаганні перестати бути «хорошою дівчинкою», не стати її протилежністю — чудовиськом. Багатьох жінок відлякує від успіху те, що для нього, буцім-то, потрібно відмовитись від привабливості й доброти. Але на дворі ХХІ століття, жінці-лідерці не потрібно ні на що перетворюватись: справжню силу, яку несуть емпатія та милосердя, розуміє і світ бізнесу. Фран Гаузер дає поради щодо того, як бути доброю та амбітною, привабливою і рішучою, як переконливо вести переговори, викликати довіру в бізнес-партнерів, самостійно ухвалювати рішення та розв’язувати конфлікти.

Мене не спинити. Шість звичок жінок в країнах, що розвиваються

Ранія Хабібі Андерсон, «Літопис»

Країни, що розвиваються, мають свою специфіку. Відома спікерка та засновниця платформи TheWayWoMenWork.com говорить про шлях до успіху, який ускладнюють культурні відмінності, гендерні упередження та нестабільність економіки у країнах, що розвиваються. Для результативної кар`єри за таких умов потрібні шість фундаментальних звичок. Для того, аби їх виокремити, авторка вивчала дослідження та досвід більш, ніж 250 успішних підприємиць з країн з перехідною економікою. Наприкінці кожного розділу є практична частина, яка дозволить вам відразу закріпити отримані знання.

Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою

Шеріл Сендберг, «Критика»

Ця книжка давно стала культовою для багатьох ініціативних жінок. Авторка, операційна директорка компанії Facebook, є однією з найвідоміших та найвпливовіших жінок світу. Вона працювала також у Google та Міністерстві фінансів США. Проте відомою широкому загалу вона стала завдяки промові на конференції TED 2010 року: саме тоді вона відверто розповіла про перешкоди, які стоять у професійній сфері перед більшістю жінок та дівчат. Саме  після цього виступу Сендберг вирішила написати книжку, що стала у США національним бестселером:«Lean In: Women, Work, and the Will to Lead». Сендберг адаптує текст книжки для кожної країни, де вона виходить у перекладі. Для цього вона та її команда вивчають становище жінок і перешкоди у професійному житті, особливості країни та статистику, аби наблизити текст до знайомих читачкам і читачам реалій. Український переклад «Включайся!» здійснила відома перекладачка та громадська активістка Вікторія Наріжна.

#Girlboss. Від злидарки до владарки

Софія Аморузо, «Book Chef»

У 2005 році двадцятирічну Софію Аморузо з ганьбою звільнили зі взуттєвого бутіка, а 2014-го вона вже була власницею Nasty Gal, модного бізнесу вартістю 100 мільйонів доларів. #Girlboss — джерело натхнення для жінок, які вирішили перекроїти своє життя і стати тим, ким вони навіть не мріяли. Ця книжка — збірка лайфхаків від Софії Аморузо.

Всередині Vogue. Мій щоденник сотого року

Александра Шульман, «ArtHuss»

Легендарному модному журналу виповнюється сто років. Британський «Vogue» — це і гарантія, і стандарт якості. Як живеться його редакторці, кожне рішення якої прискіпливо оцінюють? Пані Шульман створила блискучий (у всіх сенсах: від блиску зірок та знаменитостей у якості персонажів до легкого й жвавого стилю оповідання) репортаж про своє життя, у якому гламур — це професія, в якій неможливо працювати без творчих пошуків і відданості своїй справі.

Свобода і далі. Шлях української жінки до нового життя в Америці

Галина Воскобійник, «Піраміда»

Спитайте в США, хто така Галина Воскобійник? Мабуть, вам радше розкажуть про Гелен Уоскоб — підприємицю, яка веде великий сімейний бізнес у Стейт-Коледжі, штат Пенсильванія, та керує проектами з підтримки українського національного освітньо-культурного життя в діаспорі. Галина народилась у 1930 році на Дніпропетровщині, під час Другої світової війни її родина деякий час перебувала у таборі Зондерхаузен. Згодом Галині з чоловіком вдалося емігрувати до Канади, а потім — і до США. Це книжка зворушливих спогадів про підприємливість, шлях до свободи та успіху, безперервний зв’язок з рідною культурою.