Зазирнути у Завтра_2037: Про що говорили унікальні тінейджери на всеукраїнській конференції

І чому варто повчитись у тих, хто буде створювати наше майбутнє

09.10.2017

Ті, хто зазирнули на НСК «Олімпійський» у минулу суботу, тепер точно впевнені — майбутнє покоління дивовижних дорослих в України є. Це зараз їм по 12 чи 17 років, а вони вже вирішують складні рівняння, дають благоійні концерти в АТО, створюють додатки для контролю часу, проведеного в інтернеті. А що буде через 20 років? Тим паче, що ці підлітки своїми виступами надихнули не менш ніж 500 дітей, які відвідали конференцію унікальних тінейджерів «Завтра_2037», організатором якої став наш WoMo разом з Ощадбанк. І впевнені, батькам та вчителям, що побували на конференції разом із своїми дітьми, вже є над чим подумати.

Найцікавіші спічі згодом на нашому сайті, а прямо зараз декілька надихаючих думок від тих, за ким майбутнє.

Фионг Ань Чан, 18 років, математик, володарка спеціального призу Американського математичного співтовариства

Увесь цей час мною керувало одне бажання — залишатися собою и показати усьому світу те, чим я займаюсь і що люблю.

Скільки б часу не пройшло, математика завжди буде рулити цим світом.

Чому я обрала математику? Чесно? Бо там мало дівчат, а я так не люблю конкурувати з дівчатами. А фізика — це було занадто просто!

Міша Миколишин, 15 років, інженер-розробник

Програмування для мене — це та сфера, якою я можу займатись без упину. Але у кожної людини є власний інтерес — медицина чи вокал, танці чи спорт — просто знайдіть його!

У сфері ІТ, якщо ти не вигадуєш нічого нового, через півроку ти вже будеш пасти задніх. Ніколи не треба зупинятись у вивченні чогось нового!

Не треба гнатися за якимись космічними технологіями. Космос починається тут — на Землі!

Михайло Литовченко, 19 років, науковець. Запатентував установку, що генерує електрику силою морських хвиль

У 16 років на конкурсі я заробив перші гроші для родини — $3 тисячі. І потім на них ми з мамою поїхли іще на один науковий конкурс.

Мені кажуть — продай свою ідею! Але хіба батьки можуть продати свою дитину?

Коли я кажу своєму татові, що в мене депресія або апатія, він мені каже: «Міш, знайди іншу проблему». Депресія — це самообман.

По відношенню до проблем я — скептик. Якщо є проблема, її потрібно вирішувати. Зараз я вирішую проблему, яку ми самі ж собі створили, і вважаю нормальним, якщо в один день зможу зайнятись чимось іншим.

Міша Сергієнко, 11 років, підліток з інклюзивного середовища. Разом із мамою, засновницею фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», займається адвокацією прав дітей-аутистів

А давайте хоча б півроку поживемо без стереотипів, що дівчата повинні ходити у рожевому, а «хлопці не плачуть». І подивимось, як зміниться наше життя!

Я б не створював якусь нову технологію, я би створив третій тип цивілізації, коли ти можеш контролювати енергію своєї планети. Але нам до такого ще потрібно дорости!

Нікіта Шульга, 11 років, Київ, і Софія-Христина Борисюк, 12 років, винахідники, автори проекту «Компола» для компостування органічних відходів у шкільних їдальнях

Навіть починаючи з таких дрібничок, як збирати сміття та здавати його на переробку, ти вже щось робиш для того, щоб покращити свою країну.

Артем Харченко, 13 років, співак, автор своїх пісень, кавалер ордена 90-го батальйону «За вільну Україну. АТО», найкращий волонтер року за рішенням національного конкурсу «Благодійна Україна 2016»

Коли ти допомагаєш людям, це добре для душі, це добре для твого самопочуття. І тобі легше живеться. У нашому світі сьогодні прожити без допомоги нереально.

Треба знати, що про життя треба дбати. Це те, що є найважливішим для кожної людини.

Мої мрії: я хочу, щоб у нашій країні настав мир, щоб усі люди були здорові і щоб наша країна була незалежна та квітуча.

Анастасія Лівочка, 17 років, винахідниця

Коли почалась війна, я вірила у всемогутність держави. Але потім я зрозуміла, що наша держава не така вже і всемогутня і треба робити щось самим.

Успіх починається там, де мрія трансформується в тверде рішення.

Це не ми створені, щоб вивчати якісь науки, а це науки створені, щоб допомагати нам.

Скільки ти можеш віддати світу, стільки і світ може віддати тобі. І це не залежить від кількості грошей у твоїх батьків.

Поліна Бакай, Анна Задонцева, Альбіна Шуляковська, учасниці танцювальної групи LiL D, переможниці всесвітнього танцювального фестивалю

Без програшів та помилок ми не будемо рости. І взагалі, тільки час покаже — а чи й справді це був програш…

Катя Пирогова, Даша Пишна, Катя Цимбал, cпівачки, учасниці групи Neon

Ми радимо працювати у колективі, бо тільки спільне заняття із друзями приносять багато задоволення.

Не важливо, як ви почуваєтеся, бо глядачу важливо бачити гарну картинку. Отже навіть якщо ви захворіли, ви мусите вийти на сцену та відпрацювати. Тоді ви справжній артист.

Jack Belozerov, відеоблогер, саунд-продюсер

Коли я почав займатисб блогінгом, моя мама була проти. Зараз у неї є свій канал. Більше того, навіть у мого собаки є свій канал.

Я вважаю, що жити потрібно для свого задоволення. Інакше, c`mon, який тоді сенс від того, що ти живеш?

Майбутнє робить не уряд, а такі діти, як ви. Запам’ятайте про це.

До речі, на конференції можна було не тільки почути мотивуючі виступи підлітків-винахідників, науковців, підприємців, а й приняти участь у багатьох цікавих активностях. Наприклад, помандрувати до віртуальної реальності, покерувати роботами або поспілкуватись із «технологічним другом» на ім’я Lex…

… отримати свою першу платіжну картку від Ощадбанк та Mastercard, а також протестувати прозорий банкомат…

…дізнатись, як створити свій YouTube-канал, позмагатись у «силі мислення» та потанцювати під пісні групи Neon…

… прийняти участь в інтерактивних опитуваннях, перевірити свій зір, а також, звичайно, знайти нових друзів та однодумців.

Більше фото шукайте на сторінках WoMo та Завтра_2037 на Facebook.

Дякуємо усім партнерам, які зазирнули з нами у майбутнє: телеком партнер Vodafone Україна, Beauty & Healthy партнер Watsons, медичний партнер Добробут, інноваційний партнер Comfy.

Фото: Емма Солдатова та Олена Владико

— Читайте також: Світ_2037: Шість тінейджерів про те, як зміниться наше життя через 20 років