Британські хірургині скаржаться на сексуальні домагання на робочому місці: подробиці

13.09.2023

Британські жінки-хірурги заявляють про сексуальні домагання, а в деяких випадках про зґвалтування з боку колег-чоловіків. Деякі випадки насильства над жінками були під час операцій.

Про це пише BBC.

Зазначається, що Національна служба охорони здоров’я Великої Британії (National Health Service, NHS) провела велике дослідження, в якому з’ясувалося, що у британських лікарнях існує практика жорстокого поводження зі стажистками з боку старших хірургів-чоловіків.

Читайте також: Працівниці в Антарктиді скаржаться на часті домагання й сексуальне насильство: подробиці

«Сексуальні домагання, насильство та зґвалтування вважають секретом Полішинеля — про них всі знають, але ніхто не говорить вголос. А небажані дотики до інтимних зон, притискання й тертя — неповний список того, з чим хірургині можуть зіткнутися в операційній. Іноді жінкам пропонують зайнятися сексом в обмін на просування кар’єрними сходами», — пише ВВС. 

Про сексуальні домагання у лікарнях Британії відомо протягом 5 років. Жінки бояться розповідати про це публічно, аби не втратити роботу та не нашкодити своїй кар’єрі. Також медикині не вірять, що Національна служба охорони здоров’я вживе відповідних заходів.

Читайте також: В Іспанії жінки почали масово повідомляти про особистий досвід сексизму: деталі

Проте журналістки знайшли жінок, які наважилися розповісти про пережите на робочому місці. Одна з жінок розповіла, що стала жертвою зґвалтування. Інша жінка розповіла, як зазнала сексуального насильства в операційній у присутності інших колег.

«Під час операції [старший хірург] повернувся й поклав голову мені на груди, і я зрозуміла, що він витирає об мене своє спітніле чоло. Я завмерла: «Чому його обличчя у мене в декольте?». Він зробив це вдруге, і я запропонувала йому рушник. Але у відповідь почула: «Ні, так значно веселіше». Він посміхнувся, і я відчула себе брудною й приниженою», — згадує Джудіт.

Звіт, опублікований у Британському журналі хірургії, є першою спробою оцінити масштаби цієї проблеми. Хірургам — чоловікам і жінкам — запропонували взяти участь в анонімному опитуванні, і 1434 відгукнулися. Половина з них — жінки. Ось результати:

  • 63% жінок зазнали сексуальних домагань з боку колег;
  • 30% жінок зазнали сексуального насильства з боку колеги;
  • 11% жінок повідомили про примусові фізичні контакти, пов’язані з кар’єрними можливостями;
  • є дані про щонайменше 11 випадків зґвалтування;
  • 90% жінок та 81% чоловіків були свідками тієї чи іншої форми сексуальних домагань.

Читайте також: Домагання, дискримінація і сексизм: з чим стикаються жінки-військові в армії США — дослідження

Хоча у звіті сказано, що чоловіки також певною мірою зазнали сексуальних домагань (24%), однак автори роблять висновок, що чоловіки й жінки-хірурги «живуть у різних реаліях».

«Наші результати, ймовірно, похитнуть довіру громадськості до хірургічної професії», — сказав доктор Крістофер Бегені з Університету Ексетера.