Працівниці в Антарктиді скаржаться на часті домагання й сексуальне насильство: подробиці

30.08.2023

Жінки, які працюють в науково-дослідної станції США «Мак-Мердо» в Антарктиді повідомляють про систематичні випадки сексуального домагання та насильства боку своїх колег-чоловіків.

Про це пише Associated Press.

Зазначається, що у 2022 році Національний науковий фонд (федеральне агентство, яке здійснює нагляд за Антарктичною програмою США) опублікував звіт, в якому повідомлялося, що 59% жінок зазнали домагань або нападів під час роботи, а 72% жінок відповіли, що неналежна поведінка є проблемою в Антарктиці.

Читайте також: Домагання, дискримінація і сексизм: з чим стикаються жінки-військові в армії США — дослідження

Associated Press провели розслідування й виявили, що скарги працівниць на домагання чи напади не сприймали серйозно, унаслідок чого на робочому місці формувалася ворожа для жінок атмосфера. Всі скарги жінок про сексуальне домагання та насильство ігнорували. В окремих випадках жінок звільняли або відзивали, а більшій частині потерпілих приходилося працювати зі своїм кривдником далі.

Читайте також: Українська військовиця розповіла про сексуальні домагання в ЗСУ: реакція Міноборони

Після публікації звіту Національного наукового фонду випадки насильства на станції не припинилися. За п’ять місяців одна з працівниць розповіла, що її колега, Стівен Бінеман, притиснув її до землі й душив, поклавши ногу їй на горло. Чоловік своєї провини не визнав, а його адвокат стверджує, що жінка сама ініціювала такі дії. Утім, Бінемана звільнили й вислали до США. Суд над ним заплановано на листопад.

Звіт наукового фонду спричинив розслідування в Конгресі. Компанія-підрядник Leidos заявила, що не отримувала жодних заяв про сексуальне насильство на станції впродовж п’яти років, до квітня 2022 року.

Читайте також: У США засудили гінеколога за сексуальне насильство щодо пацієнток: подробиці

Утім, вони пообіцяли поліпшити безпеку на станції. Зокрема, встановлять вічка на дверях гуртожитків, обмежать доступ до ключів, якими можна відкрити кілька кімнат, а також нададуть командам на місцях додатковий супутниковий телефон. Також Leidos мають негайно повідомляти Національний науковий фонд про випадки сексуального насильства й домагань. Окрім цього, фонд відкрив цілодобову гарячу лінію і створив офіс для розгляду подібних скарг, а також надаватиме адвоката для постраждалих.