В Іспанії жінки почали масово повідомляти про особистий досвід сексизму: деталі

11.09.2023

Після випадку з футболісткою Дженніфер Ермосо, яку поцілував без згоди у губи голова федерації Іспанії з футболу Луїс Рубіалес після перемоги на чемпіонаті світу з футболу серед жінок, понад 200 жінок з усієї Іспанії анонімно поділилися особистим досвідом сексизму чи зловживанням владою на робочому місці.

Про це пише The Guardian.

Зазначається, що професорка Імперського коледжу Лондону Гелена Легідо-Квіґлі й організація «Жінки за глобальне здоровʼя в Іспанії» попросили жінок розповісти про власний досвід сексизму. За пʼять днів вона отримала понад 200 історій.

«Я подумала, що це наш шанс… Більшість із нас пережили щось подібне до того, що сталося з Дженні, але дуже бояться розповісти. Я була приголомшена. Випадок із Дженні спонукав інших жінок почати ділитися своїми історіями», — сказала Легідо-Квіґлі.

Читайте також: Домагання, дискримінація і сексизм: з чим стикаються жінки-військові в армії США — дослідження

Вона додала, що більшість жінок розповідали не про один, а про кілька інцидентів, коли вони стикалися з сексизмом, і це є «страшною деталлю». Жінки анонімно зізнавалися, що сексистська поведінка варіювалася від непристойних коментарів до недоречних дотиків і сексуальних домагань.

Більшість із них з різних причин не повідомляли про такі зловживання, зокрема, через страх зізнатися й нерозуміння, як правильно це зробити. Деякі жінки повідомляли про випадки сексизму своїм колегам або керівникам, однак ті не брали це до уваги.

Читайте також: Після скандалу з поцілунком: уперше в історії тренером жіночої збірної Іспанії з футболу стала жінка

Легідо-Квіґлі розповіла, що такі короткотривалі інциденти для деяких жінок мали наслідки на подальше життя: це завдало їм психологічної шкоди чи навіть зруйнувало кар’єру.

Читайте також: Третє золото в цьому сезоні: українська каратистка Анжеліка Терлюга здобула чергову перемогу

У найближчі тижні вона та співробітники організації «Жінки за глобальне здоровʼя в Іспанії» проаналізують відповіді й визначать, чи існують методи, які були реалізовані в інших країнах, щоб допомогти захистити жінок в Іспанії.