Дітям про видатних жінок: Телеведуча Марічка Падалко про натхнення та книжки

Спеціальний проєкт WoMo та видавництва IPIO з популяризації читання дорослими дітям

18.03.2020

WoMo продовжує публікувати серію матеріалів у рамках спільного з видавництвом IPIO проєкт популяризації  сімейного читання. У видавництві виходить дитяча серія захоплюючих біографій відомих людей «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Ми вважаємо, що про життя тих, хто змінив світ на краще, потрібно знати більше і брати з них приклад. Книжки — гарний спосіб дізнатися багато корисного, а ще — привід для батьків та дітей провести час разом. Ми запрошуємо відомих матусь і татусів розповісти про їхній читацький досвід.

У попередніх матеріалах наші герої розповідали про біографії Ілона Маска, Ігоря Сікорського, Валерія Лобановського. Книжку «Коко Шанель» про ікону стилю та успішну підприємицю читала у своєму родинному колі ведуча ТСН на 1+1, мама трьох дітей Марічка Падалко.

Як я стала читачкою

Мене до читання привчали бабусі та дідусі. Спочатку самі багато читали мені вголос, потім вчили читати. Ніколи не забути цей дитячий захват від того, що ти сама можеш складати у слова букви. Мене так захопив цей процес, що коли я трохи підросла, я почала вчити читати свою двоюрідну сестру. За кожне прочитане слово на кубику, давала їй цукерки. Коли та не хотіла «вчитися», один раз зачинила її в туалеті. Мені досі за це соромно. Але бажання вчитися і навчати я в неї не відбила: вона зрештою пішла вчитися на педагога і працює вихователем у дитячому садку, дуже любить свою роботу. Привчатися до читання раніше було простіше. Це була найдоступніша розвага. Зараз вкрай важко відірвати дітей від гаджетів та занурити в книгу.

Як ми читаємо з дітьми

Я це усвідомлювала від їхнього народження, тому яскрава кольорова «Абетка» була топ-хітом для всіх моїх дітей. Ми вивчили звідти всі віршики. Це була книга, яку дітям читають батьки. Потім ми перепробували всі можливі посібники, щоб навчити читати дітей самостійно, і нам підійшла одна і незамінна – «Читайлик» Василя Федієнка. Так в нас всі вдома навчилися читати самі. Інтерес до читання потрібно постійно підтримувати. І я для себе визначила два фактори, які на це впливають. Перше – це сама книга і на скільки вона цікава. Друге – це власний приклад батьків. Вимагати від дитини сидіти з книгою, коли ти сама сидиш з телефоном – безглуздо. Тому отямившись від трьох маленьких дітей, які народилися за три з половиною роки, я повернулася з їхнім дорослішанням до свого читання. Я навіть пам’ятаю, цей подив і якусь повагу в їхніх очах, коли діти мене побачили не з дитячою книгою в руках. Відтоді я вважаю це найкращою агітацією читання в родині.

Як же не любити Коко Шанель?!

Розповідати історії виступу видатних людей дітям дуже важливо з кількох причин. По-перше, приходить усвідомлення, що всі дорослі, успішні і знамениті «дяді і тьоті» теж були колись дітьми, які самі прийшли до успіху. Від цього усвідомлення в дитини народжується мрія. Бажання чогось досягти у житті, стати тим, ким ти мрієш стати мусить походити від самої людини, а не лише від планів, сподівань, а іноді комплексів їхніх батьків. Такі книги, як біографія Коко Шанель видавництва ІРІО, це – алгоритм дій на довгі роки наперед. Сам бренд «Шанель» звучить недосяжно і дорого. Але перший інформаційний шок стається вже на початку історії, коли читач дізнається, що героїні довелося прожити певний час у притулку, а до появи знаменитих парфумів «Шанель №5», аромати для жінок містили лише один компонент. І лише Коко наважилася на експерименти, які принесли їй світову славу.

Чому ця книга є цінною для дітей:

Надзвичайну роль у формуванні особистості мають рольові моделі. Для майбутнього вашої дитини дуже важливо, хто стане для неї прикладом. Героями для дитини можуть і повинні бути не тільки казкові принци й принцеси або персонажі фантастичних оповідок: важливо показати дитині героїв реального світу. Коко Шанель — дівчинка, яка втілила свої мрії у життя завдяки своїм сміливості, працелюбству, підприємливості та, звісно ж, відчуттю стилю. Як ці риси допомогли Коко здолати численні труднощі без чарівної палички та суперздібностей? Ця книга допоможе вашій дитині зрозуміти, що справжні дива — справа рук звичайних людей, і створити диво — ціком в твоїх силах.

Навіщо цю книжку читати дітям:

  • щоб навчитися слухати своє серце та йти за його покликом
  • щоб вірити у свої мрії
  • щоб наважитись діяти
  • щоб навчитися бути стійкими до невдач та труднощів
  • щоб зрозуміти, що таке стиль і яку частину особистості він складає.

 

Спеціально для читачів WoMo видання IPIO дарує знижку на книжку. І з 18 до 25 березня включно всі охочі зможуть придбати зі знижкою -20%.

Для цього потрбіно заповнити форму

Отримати знижку

 

Матеріал підготувала Тетяна Гордієнко.