Екскурс по музеях воєнних злочинів у світі: топ-7 сховищ історії

7 важливих музеїв, присвячених темам війни та пам'яті.

17.04.2024

Історія воєн нерозривно пов’язана з історією людства. І хоча, на жаль, війна не є рідкісним явищем в історії, вона залишається одним з найбільш травматичних переживань, які може пережити нація.

Тож не дивно, що по всьому світу були створені музеї для збереження пам’яті про збройні конфлікти та людей, які в них воювали. Пропонуємо вашій увазі список деяких з них.

Читайте також: «Паровозні вікенди». Відновляються туристичні ретропоїздки Гайворонською вузькоколійкою

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (Україна, Київ)

За допомогою музейного зібрання об’єктивно та всебічно висвітлено історію найбільшого мілітарного конфлікту ХХ століття. Показано масштаби та наслідки цієї катастрофи для України в глобальному контексті через долі її учасників, свідків і жертв. Також у музеї розкриваються історичні реалії про жертовність і подвиг українського народу в боротьбі проти нацизму в усіх їх суперечливих вимірах і проявах. Ви зможете зрозуміти витоки трагедій, до яких призводять війни, шляхи їх відвернення, та осмислили уроки минулого для людства. В музеї повернули із забуття імена полеглих воїнів і загиблих під час війни мирних громадян. Відновили історичну пам’ять українського суспільства про події Другої світової війни. Детальніше про музей читайте тут.

Музей жертв війни (Хошимін, В’єтнам)

Музей War Remnants Museum присвячений жертвам воєн, які вів В’єтнам, включно з Першою і Другою індокитайськими війнами й війною у В’єтнамі. У ньому представлені фотографії, артефакти та експонати, що розповідають про жахи війни й про вплив, який вона справила на в’єтнамський народ.

Фото: wikipedia

Меморіальний музей Голокосту (США, Вашингтон, округ Колумбія)

Цей музей (United States Holocaust Memorial Museum) присвячений пам’яті шести мільйонів євреїв, убитих нацистами під час Голокосту. У ньому представлені експонати, що розповідають про історію Голокосту, а також про те, як він вплинув на світ.

Імперський воєнний музей (Лондон, Англія)

Цей музей (Imperial War Museum) присвячений історії військових дій та їхньому впливу на суспільство. У ньому представлені експонати, присвячені війнам від Першої світової війни до наших днів.

Канадський музей війни (Оттава, Канада)

Цей музей (Canadian War Museum) присвячений історії військових дій Канади. У ньому представлені експонати, присвячені війнам, у яких брала участь Канада, а також про вплив війни на канадське суспільство.

Хіросімський меморіальний «Музей миру» (Хіросіма, Японія)

Цей музей (Hiroshima Peace Memorial Museum) присвячений пам’яті жертв атомного бомбардування Хіросіми 1945 року. У ньому представлені експонати, що розповідають про історію бомбардування, а також про його наслідки для міста і його жителів.

Меморіальний музей свободи (Болонья, Італія)

Меморіальний музей свободи (Museo Memoriale della Libertà) присвячений подіям Другої світової війни. Він є справжнім путівником по кампанії визволення Італії, особливо по військових подіях, що мали місце бути в Болоньї. Центральне місце займає реконструкція подій, пов’язаних зі створенням і проривом Готської лінії.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram