For career progress: Поради від Джудіт Гоф, Марі Йованович, Наталії Микольської

Інсайти з HeForShe Congress

Чотири роки тому акторка Емма Вотсон звернулася до чоловіків і хлопчиків з проханням вступити в боротьбу за ґендерну рівність. З її промови у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку розпочався глобальний рух солідарності HeForShe. Проте чоловіки були союзниками жінок і до публічного заклику. Так CEO бізнес/медіа бюро ekonomika+ Ірина Рубіс нещодавно розповідала, що в її житті таких союзників було четверо – батько, чоловік, соратник у бізнесі та колишній керівник. Кожен з них завжди заохочував та підтримував її, даючи свободу експериментувати.

Під час HeForShe Congress ми вирішили дізнатися хто був тим самим HeForShe в житті трьох успішних жінок, які побудували кар’єру в політиці Великобританії, США та України. Окрім історій про подолання внутрішніх страхів і віру у власні сили, вони також дали декілька універсальних порад, які допоможуть жінкам досягти професійного успіху.

Джудіт Гоф

Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні

Я хочу назвати один з останніх прикладів – радника з національної безпеки сера Марка Седвілла. Він завжди був одним з найсильніших держслужбовців у Великобританії. 2012 року мені запропонували посаду в Міністерстві закордонних справ – займатися питаннями Центральної Азії та Східної Європи. Я вирішила піти на співбесіду. На той момент я очолювала посольство в Грузії, тож мала спілкуватися відеозв’язком. Я бачила їх, вони – мене, проте, сидячі за столом, я приховала від їхніх очей, що була на шостому місяці вагітності. Через це я відчувала себе трохи винуватою. Саме тому в якійсь момент я не втрималася: «Буду з вами чесною – я вагітна. Скоро я повернуся до Великобританії, щоб народити. І потім піду в декрет». Тоді Марк сказав: «Не проблема, Джудіт. Ми цілком розуміємо, і це ніяк не вплине на наше рішення». Співбесіда продовжилася, і в кінці вони запропонували мені роботу.

Вже у Великобританії я зустрілася з Марком і пообіцяла, що повернуся з декрету якомога швидше. На що він відповів: «Не кажи нічого, допоки не народиться дитина. Ти ніколи не знатимеш, скільки часу тобі дійсно буде треба». І він був правий. Я вважала, що вийду на роботу за кілька тижнів, та насправді я була в декреті 8 місяців. І коли я повернулася, робота все ще чекала на мене. Тож я завжди буду вдячна Марку за підтримку та заохочення.

Порада жінкам

Вибудовуйте свою впевненість. В кожній країні, де я працювала, головною перешкодою для жінок була відсутність впевненості у своїх здібностях. Раніше я би ніколи не наважилася виступати перед аудиторією. Я відчувала свій страх, тож почала змушувати себе виступати зі спічами на кожному заході, який це передбачав. Таким чином мені вдалося побудувати свою впевненість.

Марі Йованович

Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні

В моєму житті було багато чоловіків, які підтримували мене. У тому числі мій батько. Проте є ще одна надзвичайна людина – Карлос Паскуаль, який був послом США в Україні до 2003 року. Перед тим, як приїхати сюди, він працював у Раді національної безпеки у Білому домі. Він шукав заступника і запросив на цю посаду мене. На що я сказала одну річ, яку, напевно, у своєму житті казали всі присутні тут жінки: «Думаю, я не впораюся з цією роботою». Він натомість намагався запевнити мене, взятися за цю роботу. Це був доволі смішний діалог.

Є такий жарт, про вакансію з 13 вимогами. Мовляв, коли жінка дивиться на них і розуміє, що відповідає 9 вимогам, вона каже: «На жаль, я не зможу зробити це». Тоді як чоловік на той самий опис вакансії каже: «О, я доволі кваліфікований, я відповідаю чотирьом з них!»

Карлос Паскуаль свого часу допоміг мені повірити у свої сили. Важливо, щоб жінки тверезо оцінювали свої можливості та не боялися брати на себе ризик. Ми маємо працювати над своїми внутрішніми бар’єрами та дозволяти собі бути ким завгодно, тому що ми це можемо.

Поради жінкам

Вчіться. Сьогодні якщо ви щодня не отримуєте нову інформацію – читаючи книги, дивлячись відео – ви відстаєте від усіх інших. Тож постійно тримайте себе в курсі того, що відбувається. Це єдина шанс залишатися новатором у світі, що постійно змінюється.

Будьте моральним авторитетом. В будь-який складній ситуації – в уряді, в бізнеси чи в родині – важливо, щоб ваше слово мало значення, а люди могли покластися на вас і довіритися. Це, на мою думку, допоможе стати добрим лідером.

Будьте собою. Інколи я дивлюся на інших чоловіків і жінок та думаю: «Господи, я ніколи не зможу зробити це». Можливо це правда, я ніколи не зроблю це так, як вони, але я зроблю це по-своєму.

Будьте наполегливими. Вам ніколи не вдасться досягти успіху в усьому, що ви робите. Це неможливо. Але поразки інколи вчать нас набагато більшого. Уперто домагайтеся свого, але не забувайте про відпочинок.

Не забувайте веселитися, поки робите свою роботу. На вас чекає довга кар’єра, і ви дійсно маєте любити те, що ви робите.

Наталія Микольська

Торгова представниця України, заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі України

Мої HeForShe – це батько та чоловік. Батько одного разу подав мені дуже важливий приклад. Я тоді була ще підлітком. Пізно повернулася з якоїсь студентської вечірки і наступного дня прокинулася о дев’ятій ранк та пропустила перше зайняття. Він після цього сказав: «Тобі не здається, що ти марнуєш своє життя?» Я не зрозуміла, чому йому так здалося. Тоді він дав мені прочитати статтю з газети про Кондолізу Райс. Там йшлося про те, що вона прокидається о п’ятій ранку, робить якісь фізичні вправи, грає на піаніно. Не те щоб я дуже повірила в цю історію, але в 15-річному віці це справило на мене враження. Батько казав: «Ти – жінка, і щоб дістатися певних вершин, тобі буде необхідно докладати більше зусиль, важче працювати, бо такою є реальність».

Чоловік відповідає концепції HeForShe на 100%. Він повністю підтримував мене, коли я вирішила повертатися на роботу після народження двох наших синів. Він був тією людиною, яка штовхала мене до посади заступниці міністра. Він казав: «Це важливо не тільки для тебе, але й для усієї країни». І, зрештою, він був тією людиною, яка підтримувала мене в бажанні поїхати на навчання до Стенфорду.

Поради жінкам

Діліться інформацію. Ви ніколи не знаєте, як вона повернеться до вас.

Встановлюйте зв’язки. Влаштовуйте нетворкінґ, розмовляйте з людьми, просіть про менторство, будьте ментором для інших.

Просить те, чого ви хочете. Якщо ви хочете просування по роботі чи підвищення заробітної плати, наважтеся і попросіть про це. Наш міністр економічного розвитку Степан Кубів завжди приходить на роботу дуже рано, і призначає зустрічі на 7:30 чи 8:30. І я – єдина із заступників міністра, кому протягом шкільного року дозволяють приходити на зустріч о 9:00. Тому що я сказала йому, що хочу відвозити дітей до школи та дитячого садку. І він сказав на це: «Добре, я цілком розумію».

Записала Марія Педоренко. Фото: Олена Владико, Емма Солдатова

Дізнатися більше про цінність і важливість різноманітності (diversity) та її вплив на ефективність бізнесу ви зможете під час Business Wisdom Summit, який відбудеться у Києві 27-28 вересня

– Читайте также: Михаил Царев: «Сегодня общество продвинулось и стало еще труднее, потому что неравенство стало неофициальным»