Інна Кутіщева з Мелітополя пройде Mini-MBA в Стокгольмській школі економіки в Ризі

Інна Кутіщева з Мелітополя виграла безкоштовну можливість навчатися на програмі MBA в Ризі.

У вересні Стокгольмська школа економіки в Ризі (SSE Riga) в партнерстві з U&WE Hub провела для українських бізнесвумен безкоштовне тижневе навчання з підприємництва. Короткий, але всеохоплюючий курс “Entrepreneurship Journey” було розроблено спеціально з урахуванням потреб підприємиць, які ведуть бізнес в часи невизначеності та конфліктів. Викладачі – лектори SSE Riga – засновники бізнесів та стартапів,  поділилися робочими моделями та стратегіями, які покликані допомогти прокачати бізнес-мислення та вийти на новий рівень розвитку та масштабування власної справи.

Започаткування нового бізнесу – це неабиякий виклик, особливо в нинішніх умовах. Але попри це, з початку війни в Україні відкрилося більше бізнесів, ніж закрилося. Цей факт є одним з яскравих проявів надзвичайної стійкості українського народу та незламного бажання жити й розвиватися, – зауважує Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ» та ініціаторка програми/проекту U&WE Hub. – Саме жіноче підприємництво є тим фундаментом, на якому згодом буде ґрунтуватися економічна відбудова України. Ми це розуміємо, і тому зі свого боку в рамках спільноти U&WE Hub створюємо умови для навчання і розвитку, підтримки та нетворкінгу, щоб якомога більше українських жінок відчули впевненість у своїх силах та змогли отримати необхідні їм знання та навички від кращих експертів України та провідних бізнес-шкіл Європи«.

Читайте також: Катерина Дорошевська: Війна стала для мого бізнесу не просто викликом, вона дала потужний поштовх для всіх процесів

Наприкінці курсу серед 40 учасниць було обрано одну жінку-підприємицю, яка безкоштовно пройде Mini-MBA курс зі стратегічного менеджменту в Ризі з 20 листопада по 8 грудня 2023 року. Нею стала Інна Кутіщева з Мелітополя, засновниця компанії з виробництва промислового змішувального обладнання. За понад 10 років її компанія “ХімМікс” зарекомендувала себе як один із лідерів у галузі змішувальних технологій і була визнана харчовими, фармацевтичними та хімічними компаніями як надійний бізнес-партнер в Україні.

Після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 вона з родиною поїхала з міста і вимушена була залишити виробничі приміщення площею близько 2200 м² під окупацією. Згодом вона перелокувала бізнес і відновила робочий процес в Києві. 

“Останні два роки були дуже важкими, моя родина втратила все, але я ніколи не припиняла працювати і планувати своє майбутнє, – зазначила Інна. – Я надзвичайно рада такій чудовій можливості, адже я вже кілька років мріяла отримати ступінь магістра ділового адміністрування, і сьогодні це стало можливим”. 

Читайте також: Українські дизайнерки Мері Фуртас і Юлія Пеліпас увійшли до списку The Vogue Business 100 Innovators

Інна багато подорожує, відвідує різні компанії як в Україні, так і за кордоном, і кожного разу повертається з бажанням привнести цей досвід в українські підприємства, використати нові підходи та моделі, щоб вийти на новий рівень у галузі:

Я хочу бути однією з тих, хто створює та розвиває економіку нашої країни. Я також можу допомогти іншим підприємцям і поділитися своїми знаннями, якщо це буде для них корисним».

Після релокації бізнесу, як і багато інших підприємців/иць, Інна зіткнулася з тим, що для подальшого успішного функціонування справи необхідно за короткий час впровадити багато процесів і зробити це з новими підходами. І саме на цьому етапі найбільше не вистачає комплексного розуміння щодо нових стратегій і підходів, які будуть ефективними та дієвими в умовах мінливого середовища. 

Історія Інни не поодинока. Українське суспільство загалом і бізнес зокрема демонструють надзвичайну стійкість, і U&WE Hub – це проєкт, який виник саме як відповідь на війну, коли багато жінок-переселенок змушені були переїхати, залишивши своє житло і власний бізнес. Наразі це потужна спільнота з понад 1200 українських жінок-підприємиць, які створюють бізнес в Україні та за кордоном, вносячи соціальний внесок та сприяючи розвитку економіки України.

Читайте також: Влада досі асоціюється з чоловіками. Директор міжнародних представництв ПАТ Укрзалізниця про жінку в політиці та ризики бізнесу з підсанкційними компаніями

Ініціатива реалізується Центром “Розвиток КСВ” в межах програми USAID “Мріємо та діємо”.