Кавун — найочікуваніший та популярний літній смаколик. Кавун люблять усі, він багатий на вітаміни та позитивно впливає на організм людини. Також цей продукт попри свою солодкість малокалорійний, адже на 92% складається з води.
Читайте також: Що приготувати з кавуна: незвичні рецепти страв для гурманів
А чи знали ви, що кавун частий гість на картинах відомих художників? Ні? Тоді пропонуємо вам добірку творів мистецтва, де головний герой — кавун.
Джованні Станкі «Натюрморт з кавунами, персиками, грушами та іншими фруктами», 1645-1672
Ця картина художника привернула увагу істориків, біологів та широкої громадськості як наочне зображення результатів селекції. На картині видно, що в 17 ст. шкірка у кавуна була набагато товщою, жорстка тканина розділяла їстівне м’ясо на клітини, а кісточки були набагато більшими.
Рафаель Піл «Кавуни та іпомея», 1813
Рафаель Піл вважається першим професійним американським художником натюрмортів. З 1810 року він зосередився здебільшого на написанні натюрмортів, попри переконаність колег-живописців у тому, що цей жанр — доля любителів. Вважається, що на творчість Піла вплинули натюрморти іспанських художників, які він спостерігав під час поїздки до Мексики. Більшість композицій, зображених Пілом, це кілька предметів (переважно плодів), що лежать на столі на темному тлі.
Сара Міріам Піл «Натюрморт з кавуном», 1822
Сара Міріам Піл була однією з перших професійних художниць у Сполучених Штатах. Активно працюючи в Балтиморі та Філадельфії протягом 1820-х, вона здобула славу завдяки своїм портретам та натюрмортам. Одна з її найбільших робіт зображує фрукти в ідеальному, бездоганному стані. Дині, персики чи виноград, зібрані на столі, не мають жодних синців чи вм’ятин, навпаки, кожен з них зображений як вишукана коштовність.
Поль Сезанн «Натюрморт з кавуном та гранатами», 1900-1906
Поль Сезанн — французький художник, що працював у напрямках імпресіонізму і постімпресіонізму. Мистецька спадщина художника становить приблизно 900 робіт олією і 400 акварелей, не рахуючи малюнків та ескізів. Ніхто не може підрахувати кількість робіт, знищених як недосконалі самим художником за роки свого довгого творчого шляху. Майже 170 картин Поля Сезанна — це портрети та автопортрети, приблизно 200 — натюрморти з фруктами, помітне місце в його спадщині посідають також пейзажі.
Фріда Кало «Натюрморт з папугою», 1951
Фріда Кало — мексиканська феміністська художниця, письменниця та біографка. Вона зображала місцеву культуру, поєднуючи стилі кубізму, символізму та сюрреалізму.
Катерина Білокур натюрморт «Кавун, морква, квіти», 1951
Півонії були одними з найулюбленіших квітів Катерини Білокур — писала їх упродовж усього життя як у жанрових композиціях (наприклад, у «Портреті племінниць» 1937–1939 років дівчатка поливають саме півонієвий кущ), так і у численних букетах, вплітаючи у пишні вінки чи гірлянди. У 1959 році картину «Півонії» мисткиня подарувала Павлові Тичині, але впродовж бесіди з ним засумнівалася у її якості й забрала, щоб домалювати.
Пабло Пікассо «Натюрморт з кавуном», 1962
Пабло Пікассо — іспанський і французький художник, працював переважно у Франції, один із найвидатніших митців XX століття. Пікассо лишив по собі понад 80 000 робіт (за іншими підрахунками, що не враховують малюнків, ескізів, керамічних творів та незавершених робіт, майже 20 000; досі на різних аукціонах спливають невідомі, переважно невеликі роботи Пікассо).
Фернандо Ботеро «Натюрморт з кавуном», 1992
Фернандо Ботеро — колумбійський художник, маляр, скульптор, працював у техніці фігуративізму. Його стиль, що також називають ботеризмом, зображує людей товстунами, сюжети переважно на побутову тематику, але є й приклади робіт на соціально-політичні теми. Вважається найбільш визнаним і комерційно успішним художником з Латинської Америки, його твори представлені в багатьох містах світу. Хоча серед його робіт є натюрморти та пейзажі, кількісно переважають ситуаційні портрети. Його картини та скульптури характеризуються пропорційно перебільшеними або пишними фігурами.
Олександр Ройтбурд «Кавуни», 2010
Олександр Ройтбурд — легендарна особистість для української культури. Видатний художник родом з Одеси, один із засновників українського постмодернізму й представник Нової української хвилі живопису.
Читайте також: Кавуновий гайд: як обирати та що готувати
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram