Learn it: 7 онлайн-курсів для самовдосконалення

Навчайтеся у найкращих

Бути досконалим у всьому, що вмієш та знаєш, нереально, але спробувати варто. Тим паче, коли є можливість навчатися у найкращих без перешкод, бо інтернет дозволить опановувати фотомистецтво із Енні Лейбовіц, акторство із Хелен Міррен, архітектуру та дизайн із Френком Гері.

Rachel’s English

Цей курс веде викладачка Рейчел, яка навчить американської англійської мови. Всі відео мають закриті субтитри, щоб допомогти не носіям мови краще розуміти про що йдеться. Нові відео додаються щотижня, а кількість підписників вже перетнула мільйонну позначку.

Вартість: безкоштовно

Learn English with Jennifer

Цей канал має більш ніж 600 тис. підписників, отже це говорить про якість викладання англійської мови. Нові відео виходять щовівторка. Якщо у вас виникнуть питання до викладачки Дженіфер, то вона радо відповість вам на них у коментаріях.
Вартість: безкоштовно

Curious.com

Ця платформа пропонує курси для тих, хто не може, або не хоче, приділяти навчанню багато часу. Отже, ви можете вибрати уроки тривалістю 5, 10 або 30 хвилин за такими напрямками: гуманітарні науки, музика, STEM, розум та тіло, ігри, робота та ін.

Вартість: безкоштовно

Masterclass.com

Освітня онлайн-платформа, де викладачами є успішні та відомі у своїй професії люди. Нещодавно свій курс тут розмістила фотографиня Енні Лейбовіц, яка знімала королеву Єлизавету ІІ, Джона Леннона та Йоко Оно, Хілларі Клінтон та багатьох інших видатних постатей сучасності. Також свої майстер-класи тут ведуть сценаристка та продюсерка Шонда Раймс, фешн-дизайнер Марк Джейкобс, режисер Мартін Скорсезе, шеф Гордон Рамзі та ін.

Вартість: один курс (14 занять) — $90, річний абонемент — $180

Open2study.com

Онлайнова платформа розроблена та працює завдяки Open Universities Australia. Напрямки, за якими тут можна навчатися, найрізноманітніші — від китайської мови й до астрофізики.

Вартість: безкоштовно

Fashion History for Today

На платформі Business of Fashion є досить цікавий курс для загального розвитку від журналіста, письменника та кавалера Ордена Британської імперії Коліна Макдауелла. Протягом 13 лекцій він розповість про знакові події в історії моди і пояснить, яким чином вони вплинули на те, що ми бачимо в індустрії зараз: від знаменитого силуету New Look Крістіана Діора до роботів на шоу Alexander McQueen. Курс більше підійде слухачам з хорошим рівнем англійської мови.

Вартість: один курс (13 занять) — $195

Promoting Sustainability in Fashion

Лондонський коледж Central Saint Martins, де навчався багато хто із відомих фешн-дизайнерів,  пропонує різноманіття тем на сайті arts.ac.uk: від дизайну до PR, як для початківців, так і для просунутих слухачів. Але ми радимо звернути увагу на курс, присвячений стійкому розвитку в моді. Його веде Ліз Паркер — викладачка University of Arts London, дослідниця та активістка. Він підходить для будь-якого рівня підготовки і точно сподобається тим, хто зацікавлений в усвідомленому споживанні. Важливо відзначити, що на відміну від багатьох онлайн-курсів навчання в CSM, навіть дистанційне, проходить за розкладом — раз на тиждень в певний час, — передбачає онлайн-чат для слухачів та викладача.

Вартість: один курс (6 занять) — £450 

Фото: Annie Leibovitz, Masterclass.com

— Читайте також: Smart Up: 7 сайтів, які зроблять вас ще розумнішими