«Марфа Тимченко. Спогади життя»: у Києві відбудеться виставка відомої майстрині

29.08.2023

1 вересня відкриється виставка народної художниці «Марфа Тимченко. Спогади життя», яка пройде в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва та триватиме до 8 жовтня.

Про це повідомляє Національний музей українського народного декоративного мистецтва.

Вперше широкому загалу продемонструють близько 40 невідомих творів народної художниці України, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії імені Катерини Білокур Марфи Тимченко (1922–2009), збережені родиною.

Читайте також: Розлучись без страху. Досвід тієї, яка наважилася. Публікуємо уривок

Ця рідкісна збірка робіт є своєрідною автобіографічною сповіддю художниці у живописних та графічних творах. Мисткиня розповідає про найяскравіші сторінки минулих років — спогади про дитинство, рідне село Петриківку, страшний період Голодомору та Другу світову війну.

Читайте також: ТОП-5 книжок про зухвалу силу людського духу

Відкриття виставки відбудеться за участі доньки художниці Олени Скицюк та онуки Олени Кулик, які продовжують справу Марфи Тимченко, зокрема, відроджують петриківські розписи на фарфорі.

Читайте також: Катерина Дорошевська: Війна стала для мого бізнесу не просто викликом, вона дала потужний поштовх для всіх процесів

«Роботи Марфи Тимченко вирізняються насамперед сюжетністю. Крім того, ті засоби виразності, які є в петриківському розписі, вона використовує абсолютно по-своєму. В її творах вони дають такий ефект, який інші митці не знаходять у цій техніці. Це дає просторовість, заглибленість, яка для сюжетних композицій дуже важлива», — наголошує донька мисткині.