В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

08.05.2023

Понад 400 жінок голодують у вʼязниці суворого режиму в Іраку. Їх тримають під вартою за приналежність до терористичного угруповання «Ісламська держава», також відомого як ІДІЛ.

Про це повідомляє BBC.

У вязниці «Русафа» утримують жінок, які відбувають покарання за різні злочини. Жінки, з якими поспілкувалися журналісти видання, стверджували, що їх утримували по 40 осіб у камері, часто били й жорстоко з ними поводилися. Також вони кажуть, що суди над ними були несправедливими, адже їм загрожує від 15 років ув’язнення до довічного перебування за ґратами.

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

Голодування жінки розпочали на знак протесту проти винесених їм вироків, а також умов утримання. Відомо, що серед них є громадянки Туреччини, Азербайджану, України, Сирії, Франції, Німеччини, США та росії. Жінки заявили, що не мали жодних контактів зі своїми посольствами, а дипломатичні представники не були присутні на багатьох судових процесах над обвинуваченими.

У вʼязниці в Багдаді виснажені жінки нерухомо лежать на камʼяній підлозі й не їдять від 24 квітня. На початку голодування жінки пили лише пів склянки води на день, а деякі з них узагалі припинили пити.

Читайте також: Ув’язнені іранські журналістки отримали Всесвітню премію ЮНЕСКО

Також у вʼязниці є майже 100 дітей, які здебільшого народилися у вʼязниці.

«Після поразок Ісламської держави у 2017 році, більшість її послідовників були затримані. Стверджується, що багатьох чоловіків страчували без суду й розслідувань, але тисячі жінок і дітей взяли під варту. Деяких повернули на батьківщину, але багато хто залишається в сирійських й іракських в’язницях. Деякі жінки зізнаються, що добровільно приєдналися до ІДІЛ, водночас інші стверджують, що їх обманом або примусом змусили приєднатися до угруповання. Деякі наполягають на тому, що їх змушували виходити заміж за бойовиків і погрожували смертю, якщо вони відмовлялися», — йдеться у статті. 

Додамо, що уряд Іраку відмовився коментувати голодування жінок. Раніше там говорили, що допомагатимуть невинним повертатися на батьківщину.

Читайте також: Афганські жінки вийшли на акцію протесту перед самітом ООН, вимагаючи не визнавати уряд талібів: відео

Систему кримінального правосуддя Іраку впродовж тривалого часу критикували за несправедливі судові процеси й часті випадки зловживань. Amnesty International повідомила, що у справах, пов’язаних з ІДІЛ, виносили вироки «після звинувачень, заснованих переважно на «зізнаннях» під час тортур».