ООН: «Уряд США повинен убезпечити аборти»

Після Алабами закон про заборону абортів хоче прийняти Міссурі

Після того, як губернатори штатів Огайо та Алабама підписали закони про заборону абортів (навіть за таких випадків, коли причиною вагітності є інцест та зґвалтування), у США та деяких країнах Європи відбулися масштабні акції протесту — активістки та політикині вимагають декриміналізувати переривання вагітності, відстоюючи право жінок на їхнє тіло. Наразі у справу втрутилася ООН, передає Reuters.

Днями подібний закон збирається підписати губернатор штату Міссурі* Майк Парсон. Саме тому протести набирають обертів.

21 травня 2019 року офіс ООН з прав людини закликав уряд США убезпечити жінкам доступ до абортів, наголосивши, що криміналізація переривання вагітності призведе до того, що операції почнуть робити таємно, а це поставить під загрозу життя жінок.

«Ми дуже стурбовані тим, що в декількох штатах США були прийняті закони, які строго обмежують доступ жінок до безпечних абортів, притягуючи їх до кримінальної відповідальності самих жінок і постачальників послуг по перериванню вагітності. Досвід свідчить про те, що заборона призводить лише до переходу у підпілля, а це, в свою чергу, ставить під загрозу здоров’я та життя жінок. Більше того, заборона переривання вагітності дискримінує жінок, особливо тих, які живуть за порогом бідності та у маргіналізованих групах. Тому ми закликаємо уряд США декриміналізувати аборти, принаймні у тих випадках, коли причиною вагітності є зґвалтування, інцест та за умови аномалій плоду», — заявила офіційна представниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані.

___________

*Міссурі є одним з восьми штатів, де контрольовані республіканцями законодавчі органи в 2019 році прийняли нові обмеження на аборти. Це є частиною скоординованої кампанії, спрямованої на те, щоб спонукати Верховний суд США з консервативною більшістю скоротити або скасувати рішення «Роу проти Уейда» 1973 року, яке узаконило аборти по всій країні і визнало відповідно до Конституції США право жінок переривати вагітність.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: Que Sea Ley: У Каннах пройшла акція проти закону про заборону абортів в Аргентині