FUN Europe: «Права жінок Європи під загрозою»

Криміналізуючи аборти, США демонструє ЄС поганий приклад

Права жінок в Європі знаходяться під загрозою, вважають представники профеміністичних партій. У понеділок, 20 травня, активісти та активістки вийшли на вулиці, аби вимагати декриміналізації абортів в країнах ЄС, повідомляє Reuters.

Представниці партій із Великобританії, Швеції, Румунії та Італії, які складають групу «Феміністки об’єднаної мережі Європи» (Feminists United Network Europe — FUN Europe) вимагають безкоштовних, безпечних і законних абортів для всіх жінок з країн, що входять у склад Європейського союзу. Приводом стали дії правих партій у Північній Ірландії, де переривання вагітності карається законом. Також політикині заявили, що нещодавно прийнятий в Алабамі та Огайо закон, який криміналізує аборти навіть за умов, коли вагітність є наслідком інцесту та/або зґвалтування, може стимулювати аналогічні законопроекти у Європі. Тому FUN Europe йдуть на вибори у Європарламент, щоб мати змогу захистити права жінок на власне тіло (вибори відбуватимуться з 23 по 26 травня 2019 року у 28 країнах-членах ЄС. — Прим. Ред.).

«Ми бачимо, як права жінок Європи піддаються загрозі з боку націоналістичних та ультраконсервативних сил», — заявила Стіна Свенссон, координаторка FUN Europe. «Необхідна активна мобілізація задля захисту прав жінок, зміцнення демократії та цінностей відкритого суспільства. Феміністські партії об’єднуються, щоб очолити ці зміни».

У Литві, Словаччині, Іспанії та Польщі політики вже намагалися заборонити аборти. «ЄС повинен не тільки підтримувати репродуктивні права жінок на континенті — він повинен очолити опір криміналізації абортів у всьому світі», — заявила Кетрін Майер, кандидатка від Британської партії за рівність жінок. «Без термінових дій Північна Ірландія і Алабама швидко стануть правилом, а не винятком».

Нагадаємо, що у травні 2018 року в Ірландії було проведено референдум, за результатами якого було прийнято рішення скасувати восьму поправку (статтю 40.3.3 Конституції) і, таким чином, легалізувати аборти.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: Небезпечні подорожі: Правда про аборти в Ірландії