Парамедикиня Тайра стала лауреаткою премії Держдепартаменту США

Юлія Паєвська Тайра

Українська волонтерка та парамедикиня Юлія Паєвська, відома як «Тайра», отримала міжнародну премію «Відважні жінки» (International Women of Courage Award) Держдепартаменту США.

Про це повідомляється на сайті Держдепартаменту США.

Також у повідомлені вказано, що Юлія «Тайра» Паєвська продемонструвала надзвичайну моральну та фізичну хоробрість, захищаючи Україну від російської агресії. У 2013 році вона надавала медичну допомогу учасникам Революції Гідності, а з 2014 до 2018 року проводила тактичну медичну підготовку на передовій на Донбасі на чолі добровольчого підрозділу парамедиків «Ангели Тайри».

Читайте також: Українська ЛГБТ-активістка Олена Шевченко стала жінкою року за версією TIME

Окремо відзначається відеодокументація звірств російських військових у Маріуполі, яку Паєвська таємно зробила на натільну камеру. Вона встигла передати відео журналістам до того, як росіяни захопили її в полон.

«Під час тримісячного ув’язнення пані Паєвська жила в крихітній камері з 22 іншими жінками, схудла на 20 фунтів і зазнавала тортур та побиття. Крім того, кремлівські пропагандисти брехливо зневажили її на міжнародному рівні як фашиста та військового злочинця. Проте пані Паєвська відмовилася мовчати і після свого звільнення завзято виступає за українську демократію та незалежність як вдома, так і за кордоном», — додали у Держдепі США.

Читайте також: «За вагомий внесок»: українська диригентка Оксана Линів отримала нагороду Operа! Awards 2023

Також  лауреатками премії стали представниці ще 10 країн: Закіра Хекмат (Афганістан), Альба Руеда (Аргентина), Даніель Дарлан (Центральноафриканська Республіка), Доріс Ріос (Коста-Ріка), Меаза Мохаммед (Ефіопія), Хаділь Абдель Азіз (Йорданія), Бахитжан Торогожина (Казахстан), Датук Рас Адібая Радзі (Малайзія), Болор Ганболд (Монголія) та Б’янка Залевська (Польща).

Читайте також: 8 березня або 25 лютого: чи хочуть українки боротись за свої права у вихідний?

Зазначимо, що церемонія нагородження відбудеться 8 березня у Білому домі в присутності держсекретаря Ентоні Блінкена та першої леді США Джилл Байден.