Перші: І Бог створив жінку або феномен Бріжит Бардо

28 Вересня 2024
Бріжит Бардо
Фото: imago-images.com

Колись вона першою з’явилася в бікіні – спочатку на екрані, а потім на пляжі в Каннах. І це відверте вбрання стало неначе прапором нової розкріпаченої повоєнної епохи. На честь героїні одного з фільмів назвали модну зачіску, й відтоді чи не кожна друга дівчина намагалася повторити її «бабетту». А потім вона стала першою моделлю для національного символу Франції, скульптурної Маріанни.

За 20 років кар’єри Бардо порівнювали з Мерилін Монро, Одрі Хепберн та Софі Лорен. Пізніше поруч із її ім’ям все частіше можна побачити неоднозначне визначення «жива легенда», яке завжди дратувало акторку. Сьогодні Бріжит Бардо вважає за краще, щоб її називали просто захисницею тварин.

Бріжит Бардо
Фото: Everett Collection/Rex

Читайте також: Франсуаза Саган: «Вічним буває лише смуток»

Перші кроки

Кар’єра Бардо почалася завдяки матері в її магазині модного одягу. Там її вперше помітила редакторка журналу, і вже за рік знімки дівчини прикрашали сторінки журналу Elle. Вони ж привернули увагу режисера Роже Вадима. Невдовзі Бріжит запросили на перші кінопроби. Дебют майбутньої актриси в кіно відбувся у 1952 році, коли їй ледве виповнилося 18. Проте вже протягом наступних чотирьох років вона з’явилася в 17 картинах.

Фото: Sunset Boulevard

Але справжня слава прийшла до неї після фільму «І Бог створив жінку». Його не даремно вважають першою успішною стрічкою акторки. А сцена з оголеною Бріжит, яка танцює на столі, зробила з неї зірку світового масштабу. Після цієї яскравої ролі від режисерів посипалися пропозиції, а Бардо почали називати секс-символом доби.

Бріжит Бардо
Кадр із фільму “І Бог створив жінку”

Читайте також: Ромі Шнайдер: «Слава — це наближення ночі»

Феномен Бріжит Бардо

Він полягав у тому, що все, чого вона торкалася, відразу ставало популярним. Завдяки їй модним ставало сплутане волосся, неідеальний макіяж з яскравими стрілками, м’яті сорочки, джинси та бікіні. Актриса вплинула на канони краси та запровадила нові тренди, найчастіше актуальні й сьогодні. Завдяки Бріжит просте рибальське село Сен-Тропе перетворилося на головний гламурний курорт світу – саме там зірка влаштовувала свої знамениті вечірки.

Брижіт Бардо
Фото: SIPA/EAST NEWS

Що стосується моди, то бум на стиль ББ ніколи й не минав з тих часів. Родзинкою Бріжит стали її неправильні риси обличчя та відсутність симетрії. А неправильний прикус створював ефект повних губ та особливий шарм міміки. Її не можна було назвати ідеальною красунею, але хореографічна підготовка та вигадані модні нюанси створювали неповторний образ.

У той час, як світ кіно звик до ідеальних укладань і бездоганного вбрання, з’явилася, на перший погляд, недбала, але шалено приваблива Бріжит зі сплутаним білявим волоссям, у м’ятій сорочці. Вона ніби кидала виклик і водночас обіцяла волю. І ця магія просто зводила чоловіків з розуму.

Фото: Sam Levin/Cinetext/Allstar Collection

Читайте також: Перші: «Життя попереду» або довгий шлях італійської Попелюшки Софі Лорен

Спалахи кохання

«Лише коли любила чи була кохана, я оживала. І виявлялося все те добре, приємне чи особливе, що було в мені. Без любові я як мильна бульбашка, що лопнула, або як бур’ян», – писала Бріжит у книзі спогадів.

Декілька відомих чоловіків залишили помітний слід у житті та в серці Бардо.

“Він нічого не говорив, але дивився на мене хижо, лякав і притягував, і я відчувала, що сама не своя”, – так описувала Бардо перше враження від Роже Вадима.

Фото: RDA/Getty Images

Батьки Бардо були проти їхнього роману, але закохані були наполегливими і через два роки після знайомства одружилися. А 1956 року Бріжит знімалася у дебютному фільмі чоловіка «І Бог створив жінку», який став творчим проривом для обох. Але ж він став і фіналом щасливого сімейного життя.

Жан-Луї Трентіньян і Бріжит Бардо. Фото: GLOBAL LOOK PRESS

Ще одним актором, який уславився завдяки фільму «І Бог створив жінку», став Жан-Луї Трентіньян. На зйомках між молодим актором та Бардо розпочався бурхливий роман. Саме він зруйнував шлюб актриси й режисера та дав купу матеріалу для преси на рік уперед. Але через деякий час і ці стосунки зійшли нанівець: Трентіньян пішов до армії, а Бріжит знову закохалася.

Читайте також: Кетрін Зета-Джонс і Майкл Дуглас: «Ми цінуємо наше щастя»

Романи й шлюби

Наступним фаворитом актриси став актор Жак Шар’є. Його вважали другим Жераром Філіпом – романтичний та талановитий красень подавав великі надії у кіно. Закохані швидко одружилися, невдовзі у них народився син. Але між подружжям почалися постійні сварки. Вже тоді було зрозуміло, що й ці стосунки довго не протягнуть. Через три роки вони розлучилися. Сина виховував батько, про що Бріжит все життя дуже шкодувала. А в колишнього чоловіка кар’єра в кіно так і не склалася.

Фото: АР

У 60-х життя звело актрису з Сержем Генсбуром, який тоді ще не був відомий широкому загалу. Втім, Бардо не звертала уваги на популярність своїх обранців. Її роман із Генсбуром був коротким, але плідним. Завдяки їхньому творчому та особистому союзу світ почув кілька пісень, які стали хітами.

Фото: Henri Bureau/Sygma/Corbis

Згодом публіка звикла до того, що майже всі екранні партнери актриси ставали її партнерами й за межами знімального майданчика. Винятком став лише Ален Делон. Між ними не спалахнуло жодної іскри. Навіть більше, Бардо відгукувалася про Делона з деякою зневагою: «Спілкуватися з Аленом – це те саме, що спілкуватися з комодом!».

Після цього були інші романи та закоханості, але жодні так і не призвели до тривалих серйозних стосунків. Вже 1992 року Бардо познайомилася з колишнім кінопрокатником, а пізніше радником лідера Національного фронту Франції – Бернаром д’Ормалем. Того ж року вони одружилися та залишаються разом і сьогодні.

Фото: Charles Platiau/Reuters/Corbis

Читайте також: Мілен Фармер: руда бестія й бунтівна зірка Франції

Після кіно

У неї було чимало фільмів у всесвітньо відомих режисерів, але сьогодні їх важко згадати. І не тому, що їх час минув. Можливо, саме спокуслива сексуальність, що завжди виходила на перший план, зіграла з Бріжит злий жарт. Їй так і не вдалося досягти справжньої внутрішньої глибини, яка б закарбувала кінообрази й майстерну гру на десятиліття вперед. Проте це не стало на заваді її популярності й слави. Бріжит Бардо була настільки відомою, що нерідко у статтях та розмовах її ім’я скорочували до ініціалів ББ. Згодом це стало такою ж важливою частиною іміджу, як перехрещені C для Chanel. 1996 року Бардо випустила автобіографію під назвою «Ініціали ББ».

Фото: Philippe Arnassan

«Слава подобається тобі лише перші півроку, найбільше – рік. А далі ти вже ситий нею по горло», – зізнавалась актриса. 

Востаннє вона з’явилася на екранах п’ятдесят років тому. Проте після 20-річної кінокар’єри Бріжит не стала самітницею. Вона й надалі не зникала надовго зі світської хроніки чи скандальних новин. Тільки тепер вони були пов’язані з екологічною чи політичною активністю. Захист тварин став для неї особливою пристрастю, який іноді межував з одержимістю. Виклики до суду та виплати штрафів за різними звинуваченнями багато років були для Бріжит звичайною практикою.

Бріжит Бардо
Фото: informburo.kz

Тепер їй 90. І, як каже її біограф Марі-Домінік Лелевр, «Бардо є Бардо. Визначенню вона не піддається. Багато в чому вона й досі залишається безтурботною егоцентричною дитиною».

Читайте також: Інгрід Бергман: скандальний роман голлівудского янгола

Кілька фактів про ББ

  • Фільм “І Бог створив жінку” був надзвичайно популярним у США. За бюджетом у $300 тисяч збори у Сполучених Штатах перевищили позначку в $4 мільйони.
  • Бріжит часто ходила вулицями босоніж і вдягала міні-спідниці на прийоми до Єлисейського палацу, наплювавши на громадську думку.
  • “Я легенда? Не смішіть мене. На мене навісили цей ярлик, але він нічого не означає”, – повторювала Бардо.
  • Актриса ненавидить: фемінізм, мисливців, розкіш, відпустки, посередність, пластичні операції, сучасну техніку, війни, революції, безглузді кровопролиття, натовп, вульгарність та 28 вересня – дату свого народження.
  • Бріжит Бардо завжди дивувало, коли її називали символом свободи та розкріпачення жінок:

«Мені немає справи до жіночої емансипації. Щодо сексуального розкріпачення – жінкам не потрібна була я, щоб сексуально розкріпачитися. Яка дурість! Я ніколи не була скандалісткою, я була сама собою. Природною, чесною й прямолінійною».

Читайте також: Перші: «баронеса з пензлем» Тамара де Лемпіцька

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram